Let balonem

Proletět se balónem je takový malý dobrodružný sen snad každého člověka. Zkuste si představit, jaké to asi je, dívat se na svět z ptačí perspektivy a při tom být v bezpečí koše pomalu se vznášejícího horkovzdušného balonu. Mnozí z nás si ani nedokáží představit, že by něco tak krásného mohli někdy prožít. A přitom je to tak snadné! S naší společností můžete sobě nebo svým blízkým pořídit let balonem levně a z pohodlí domova. Nabízíme let balonem nad Prahou, nad Českým Rájem, Vysočinou, Karlštejnem anebo třeba Posázavím. To je mimo jiné také opravdu zajímavý dárek pro vaše blízké. Pokud přemýšlíte nad tím, jak někoho potěšit, kupte mu dárkový poukaz na vyhlídkový let balonem, určitě to bude milé překvapení.

Co od letu čekat

První část zážitku vás čeká ještě před vzlétnutím. Je jí nafukování horkovzdušného balonu. Je to jako kouzlo, když se před vámi z ničeho najednou objeví obrovský balon. Zblízka je mnohem větší, než se zdá, když ho vidíte létat nad krajinou. Když je balon připraven, všichni vlezou do proutěného koše a pod velením kapitána může dobrodružství začít. Pomalu stoupáte nahoru, vzduch se ochlazuje a svět pod vámi se stává menším a menším, až je úplně malinkatý a vy vidíte daleko do kraje. Poté balon přistává na louce nebo poli, podle toho, kam ho vítr zavál. Nastává skládání balonu a loučení.

Výhody letu balonem

A proč vlastně balon? Nebyl by lepší jiný zážitek? Pokud si kladete tyto otázky, přečtěte si pár důvodů, proč by vás právě let balonem mohl zajímat. Asi největší výhodou tohoto způsobu létání je klid. V balonu vás nebudou rušit žádné hlasité motory a poletíte velmi pomalu, což podporuje uvolněnou atmosféru, stejně jako fakt, že se na svět nebudete dívat skrze sklo, ale budete na čerstvém vzduchu. Pocítíte vítr ve tváři, úplně stejně jako Pilâtre de Rozier a markýz d’Arlandes v roce 1783, kdy právě v horkovzdušném balonu uskutečnili první let v historii lidstva. Tak neváhejte a pojďte se s námi proletět.

https://www.youtube.com/watch?v=Zh5EvC3WihQ 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz