Léčivé síly konopí

Léčivé síly konopí

 

Léčivé síly konopí ( Cannabis) jsou vědecky prokázány. Konopí se používá při léčbě mnoha onemocnění.

léčebné konopí

V poslední době se o konopí začalo hodně mluvit z hlediska legalizace a využití právě pro léčebné účely. Konopí samo o sobě má silné léčebné účinky, ale jako u každé bylinky platí i zde určitá pravidla, která musíme dodržovat, pokud se chceme držet zákonu.

Pěstování konopí, co je vlastně zákonem povoleno a co už ne?

Konopí si můžete klidně pěstovat na balkóně či zahradě, ale musíte vybrat takovou odrůdu, která má obsah THC do 0.3%.  Záleží také na pěstovaném množství, pokud byste pěstovali konopí na prostoru nad 100 m2, je zde ohlašovací povinnost místnímu celnímu úřadu, ale do 100 mnic ohlašovat nemusíte.

Tip redakce:  Zlatá pralinka splněný sen

Kdy konopí léči?

Konopí pomáhá při léčbě chronických bolestí, často pak neuropatické a onkologické, dále postherpatické neuralgie, wasting syndrom u HIV/AIDS – jedná se o ztrátu tělesné hmoty a hmotnosti, nechutenství, lupénky a atopických ekzémů, astmatu, některých  typech deprese, zánětlivých onemocnění střev, revmatoidní artritidě, Parkinsonově nemoci a mnohým dalším zdravotním potížím.

Jak pěstovat konopí?

Konopí se seje po odeznění jarních mrazíků, v období od začátku dubna do konce května, do hloubky 2-3 cm. Nejlepší je si doma rostlinky předpěstovat. Konopí sázíme do řádků ve vzdálenosti cca 30 cm i více, aby měla rostlina dostatek prostoru pro růst.

Jak a kdy konopí sklízet?

Prvním znamením jsou žloutnoucí a odpadávající velké listy. Máme dva způsoby pro rozhodnutí, zda sklidit, či ještě vyčkat.

Tip redakce:  Profesionální kalibry, měřidla a další nástroje

První z nich je pozorování pryskyřičnatých žláz na povrchu paliček. Nejprve jsou čiré, ale se zráním se nejdříve mléčně zakalí a nakonec ztmavnou.
Druhá metoda je jednodušší, ale pro své přesné provedení vyžaduje znalost konkrétní odrůdy. Jak rostlina dozrává, pestíky postupně tmavnou a usychají. Většina rostlin je zralá, když ztmavne více než polovina pestíků, jsou ovšem výjimky jako například tropické sativy, které kvetou déle a tím pádem jim pestíky seschnou víc. Tahle metoda je vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší, první nemusí vynaložit prakticky žádnou námahu na zkoumání rostliny a druzí často své rostliny znají.

Speciální případ jsou rostliny pro čistě léčebné využití. Pro něj jsou lepší kousky s větším obsahem CBD a nižším obsahem THC, což znamená, že kytky na mastičku nebo jinou medicínskou aplikaci necháme žít asi o dva týdny déle, než rostlinu ke kouření, protože jak rostlina stárne, tak se poměr těchto dvou látek postupně přiklání na stranu CBD.

Tip redakce:  Najpredávanejšie parfumy ako pomôcka pri výbere novej vône?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz