Kvalitní motorové oleje

V rámci výběru toho správného motorového oleje to budete mít poněkud usnadněno. Řídit se je totiž zapotřebí v první řadě tím, co vám radí výrobci. A to jak ti, z jejichž dílny pochází vaše vozidlo, tak i ti, kteří vytvořili vlastní olej.

Motorové oleje

Motorové oleje

Jak správně vybrat motorový olej?

Údaje o potřebných parametrech oleje najdete napsané v návodu k obsluze, případně v servisní knížce automobilu, pouze výrobce dokáže ty nejlepší spolehlivě určit. Správný čas dolití oleje ukazuje v autě ryska, u moderních automobilů je potřeba na tento úkon kvůli vyšší spotřebě zvláště pamatovat, intervaly se zkracují. Zcela zásadní je výkonnostní třída. Buď je podle ACEA nebo API, výkonovou specifikaci je potřeba vždy dodržet, jinak riskujete poškození motoru. V případě, že použijete olej „lepší“ to ovšem také nijak nepoznáte. Pocítí to nejvýše vaše peněženka.

Motorové oleje

Druhým základním rysem motorových olejů je jejich viskozita, to znamená, že oleje s nižší viskozitou jsou více tekuté, a tedy mají menší vnitřní odpor proti proudění. Dělí se potom podle ní do tříd.

Jak poznat kvalitu?

Vlastní produkt je tvořen základovým olejem a aditivy, která upravují výše jmenované vlastnosti. Přičemž celosvětově jen u několika málo z nich máte záruku skutečné kvality. Nekvalitní olej citelně zkrátí životnost motoru a může být rovněž příčinou jeho zvýšené spotřeby.

Motorové a převodové oleje

Proto je nezbytné si vždy zvolit výrobek od renomovaného výrobce. Millers Oils Ltd. je tradiční britská značka, která se zaobírá motorovými, tak i převodové oleje nejsou vyjímkou. Dále také maziva a aditiva. Svou tradici si rodinná firma drží již od roku 1887. V produktech začala uplatňovat mnoho revolučních technologií, například 3-esterovou složku nebo nanočástice a dostojí tak i extrémním podmínkám při použití automobilovými profesionály. Sama si je také vyvíjí ve vlastním závodě ve Velké Británii. Vy tak máte skutečnou jistotu, že výrobek opravdu plní to, co deklaruje na obalu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz