Krby si můžete objednat hotové, nebo si je nechat postavit

Kdo uvažuje o novém krbu, nebo by si rád repasoval původní, může se nechat inspirovat. Kompletní nabídka krbů, krbových vložek a krbových kamen čítá stovky typů topných těles, které svými rozměry, hodinovými výkony a dalšími parametry budou slušet každému interiéru. Nejen estetická funkce, ale především užitečné vlastnosti staví krby na piedestal ekologických a ekonomicky výhodných zdrojů tepla především v dnešní době, kdy enormně rostou ceny energií.

Stavíme si krby svépomocí

Pokud se rozhodnete pro stavbu krbu svépomocí, mějte na paměti, že rady zkušených kamnářů jsou k nezaplacení. Internetové stránky profikrby.cz nabízejí materiály na stavbu krbu stejně jako kontakty na firemní kamnáře, kteří jsou ochotni poradit s výběrem i realizací. Je třeba vědět, že materiály na stavby krbů, na něž se přenáší teplo sáláním krbové vložky, by měly mít tepelnou odolnost do tisíce stupňů Celsia. Případně by krbová vložka měla být vybavena druhým pláštěm a teplo by se mělo odvádět konvencí.

Sortiment obchodu zahrnuje hotové krby a kamna, doplňkový materiál, náhradní produkty i zmíněné potřeby pro postavení krbu svépomocí.  Potřeba budou určitě akumulační šamot – tvarovky AKUMOL  – pro stavbu akumulačních obestaveb, izolační desky Skamotec, kamnářský šamot pro vyzdívky, vermikulitové desky Skamolex pro zhotovení vyzdívek ohnišť krbových vložek a kamnářské hurdisky. Ale i další materiály se budou hodit i profesionálním kamnářům, kteří se tímto řemeslem profesionálně živí. Lepidla, malty, omítky, perlinka, tmel, těsnící šňůry, izolační papíry a rouna, to vše by mělo být součástí výbavy profesionálního kamnáře.  Ovšem i doplňky, jako jsou revizní dvířka a krbové mřížky musejí mít krby, kamna, sporáky a i individuálně stavěná topidla.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz