Klíče se už nenosí. Prim hrají moderní technologie a elektronický přístup!

Na světě neexistuje snad nikdo, kdo by alespoň jednou za život neztratil klíče. Jestliže se vám něco takového děje až příliš často, měli byste zvážit pořízení elektronického přístupového systému. Že netušíte, o čem je řeč? Pozorně se porozhlédněte po okolních domech – pravděpodobně u mnoha vchodových dveří narazíte na čtečku, která je nedílnou součástí daného systému. Jaké výhody může přinést právě vám?

Díky elektronickému přístupovému systému do domu se oprávněné osoby (tzn. obyvatelé a jejich příbuzní, správce atd.) nemusí zdržovat hledáním klíčů v kabelce či tašce a odemykáním. Jednoduše ke čtečce přiloží čipovou kartu a vchodové dveře se odemknou. Případně se identifikují pomocí mobilního telefonu s technologií NFC – mobilní otevírání je snad ještě praktičtější než čipová karta, neboť tu musíme hledat někde v útrobách tašky, zatímco chytrý telefon máme obvykle neustále po ruce. V každém případě jde o velmi elegantní řešení, které umožňuje výrazné posílení bezpečnosti bytového domu.

Tip redakce:  Posuvné dveře Praha do moderního interiéru

Rozdíl při ztrátě klíčů a čipové karty

Dojde-li ke ztrátě či poškození byť jen jednoho klíče od vchodových dveří, musí správce zajistit výměnu zámku, postarat se o nakopírování nového klíče a rozdat duplikáty všem oprávněným osobám. V praxi jde o časově náročný proces, který se může opakovat třeba i několikrát do roka.

Stačí, aby jeden z obyvatel domu přišel o klíč, a komplikaci musí určitým způsobem řešit i všichni ostatní. Jestliže dotyčný nějakým způsobem přijde o čipovou kartu, v podstatě se nic moc neděje. Správce elektronického přístupového systému jen vymaže informace o daném čipu z databáze, poskytne uživateli nový čip a tím je vše vyřízeno. Ostatní obyvatelé domů se o ztrátě čipu, ani nedozví.

Tip redakce:  Kamenné obklady v exteriéru

Jednoduchá správa a bohaté možnosti využití

Velmi snadné je přidávání nových uživatelů do databáze, jakožto i mazání čipu od lidí, kteří se například z domu vystěhovali a již nemají co pohledávat na seznamu oprávněných osob.

Elektronický přístupový systém však nabízí i další výhody, mezi které patří možnost integrace s bezpečnostním kamerovým systémem (CCTV). Hledáte-li způsob, jak účinně zabezpečit společné vnitřní prostory bytového domu, jistě přivítáte moderní monitoring s otevřenou náručí. Na základě informací v systémové databázi může správce kdykoliv zjistit, kdo se v určité době nacházel v objektu, což může výrazně usnadnit řešení nestandardních situací.

Přístupový systém je nápomocný také v případě požáru či jiné kritické situace, v rámci které je nezbytná evakuace všech osob z budovy. Správce může ihned zjistit, kolik osob se v objektu nachází a informovat příslušníky integrovaného záchranného systému.

Tip redakce:  Leden je na realitním trhu plný novinek

Chcete-li se o výhodách a možnostech čipového přístupu do objektu či mobilního přístupového systému dozvědět více, kontaktujte odborníky z Institutu Mikroelektronických Aplikací. Čeští specialisté na elektronické systémy vám ochotně zodpovědí všechny případné dotazy a vysvětlí, jaké řešení by bylo ideální pro vaše specifické potřeby.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz