Klasické brýle clubmaster a clubround jsou letos in

Pilotky nebo wayfarer už velmi dobře známe. Milovníci elegance a klasiky i hledači nejnovějších trendů ale můžou letos jásat. S plnou parádou se vrátily další dva ikonické tvary: clubmaster a clubround. Jsou okamžitě rozpoznatelné a přitom decentní a elegantní. Jaký je ale mezi nimi rozdíl?

Jak vypadá klasický clubmaster

Klasické brýle ve tvaru clubmaster a jeho pozdější varianta clubround, to jsou typy obrouček, které jsou tlustší a výraznější podél horního okraje čočky, tj. v linii obočí. Obvykle je tato část z plastu a spodní část obruby je tenčí, kovová. Existují jako dioptrické i sluneční brýle. Absolutní klasikou jsou černé nebo hnědé sluneční clubmastery se zelenými skly. Dívat se přes ně, to je jako sledovat všechno přes super vintage filtr.

Ray Ban RB 3016 W0366 CLUBMASTER

Unisex Ray-Ban Clubmaster s želvovinovým motivem

Kde se vzal clubmaster

První  takové brýle vznikly už v roce 1947 a dodnes se drží mezi nejoblíbenějšími tvary Ray-Banu i ostatních značek. Nejdřív jako dioptrické a až o mnoho let později i jako sluneční brýle. Trhákem se staly poté, co si je v osmdesátých letech nasadil Bruce Willis v kultovním seriálu Měsíční svit (Moonlighting). Každý chtěl vypadat jako on a tak začaly po vzoru Ray-Banu vznikat kolekce clubmaster ostatních značek.

RB clubround přední 600x420.jpg

Sluneční brýle Ray-Ban Clubround jsou vhodné také pro zabroušení dioptrických skel

Clubmaster je tady znova, dokonce i s variantou clubround

V 90. letech clubmaster převálcovaly spíš futuristické brýle s velkými skly a clubmaster v té vlně vypadal příliš konzervativní a usedlý. Ale za pár let znovu zasáhl do módy filmový seriál. Tentokrát to byli Šílenci z Manhattanu (Mad Man). Seriál z Ameriky padesátých let oprášil osvědčený retro styl pro sluneční i dioptrické obroučky. Seriál se vysílal deset let a stejně dlouho trvalo i nadšení pro brýle clubmaster i klasickou módu a styl doby, ve které se odehrával. Mezitím se stačil spojit s dalším trendem: kulatými brýlemi. Objevila se jeho kulatější varianta – clubround. Oba tvary se dají nosit jako dioptrické i sluneční brýle a existují i v jiných značkách, například Horsefeathers.

hfs club 600x420.jpg

Sluneční brýle Horsefeathers jsou vybaveny polarizačními skly v modré barvě

Co se k čemu hodí?

Pilotky se hodí pro sportovnější a modernější outfit. Na volný čas jsou ideální brýle ve stylu wayfarer. K obleku nebo elegantním šatům, ale prostě a navždycky patří formálnější clubmaster nebo clubround. Velký výběr najdete v kamenných optikách nebo na e-shopu Mister Optic.

1 Komentář od “Klasické brýle clubmaster a clubround jsou letos in”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz