Káva jako lék?

Konzumace kávy a její přímý vliv na lidské zdraví vždy patřila k otázkám, ve kterých se lidé rozcházeli. Někdo tvrdil, že kofein tělu příliš neprospívá, jiný naopak na kávu díky pozitivním účinkům nedal dopustit. Jak je to však s kávou doopravdy? Opravdu je zdravá?

 

Prospěšné látky

Mnoho lidí začíná svůj den lahodným šálkem kávy. Díky obsahu kofeinu dokáže skvěle nastartovat do nového dne, avšak obsahuje i jiné látky. Ve svém ranním hrnku kávy tak najdete například vitamin B2, B5, B1, kyselinu listovou, draslík, hořčík a fosfor. Velkým plusem je i velké množství antioxidantů, kterými káva disponuje. Některé studie dokonce tvrdí, že průměrný člověk získá více antioxidantů z kávy než ze zeleniny nebo ovoce. Pravidelné popíjení tohoto nápoje prospívá i vašim játrům, a to zvláště pokud si rádi dopřáváte alkohol. Látky v kávě totiž snižují riziko vzniku cirhózy jater. Velkým pomocníkem je i v boji proti cukrovce či Alzheimerově nemoci.

Tip redakce:  Bytový textil dodá vašemu bytu styl

Tím ale výčet všech pozitivních účinků kávy nekončí. Díky kofeinu dokáže doslova zázračně povzbudit a zvýšit mozkovou aktivitu, která se projeví větší soustředěností a rychlostí reakcí. Také působí na momentální rozpoložení – dokáže zvednout náladu a účinně odbourává stres.

Dámy si také kávu nemohou vynachválit při redukci váhy. Kofein totiž výrazně zrychluje metabolismus a v důsledku toho zrychluje i spalování, a to až o 11%!

Dopřejte si kávu každý den

Není káva jako káva, a pokud si kromě doplnění energie chcete i pochutnat, investujte do kvalitní kávy a kvalitního kávovaru. Jedním z takových je i pákový espresso kávovar Orava ES-150. Tento elegantní kávovar s nadčasovým designem a nerezovou úpravou vám připraví nápoj z mleté i porcované kávy. Bezproblémový chod zajišťuje výkonné čerpadlo (15 bar). Samozřejmostí je i nerezová tryska, která slouží ke zpěnění mléka a našlehání pěny. Celkový prožitek umocňuje vyhřívaná deska, díky které budou šálky předehřáté. Přístroj má velmi jednoduché ovládání, disponuje tepelnou pojistkou a výhodou jsou také vyjímatelné části (nádoba na vodu, odkapávací mřížka).

Tip redakce:  Pořizujete si kulečníkový stůl? Poradíme, jaký zvolit

Pokud vás kávovar Orava ES-150 zaujal, více info najdete jej na www.orava.info.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz