Kapitánské kurzy vám umožní plout s oblíbenými loďmi

Tak, jako si můžeme udělat klasický řidičský průkaz na různé typy motorových silničních vozidel, lze si jednoduše obstarat i průkaz vůdce malého plavidla. Možná chcete řídit svou vlastní loď, možná sníte o dovolené na lodi, nebo i novém zaměstnání… Ať je to jakkoli, díky společnosti Satrapa Yachting můžete splnit vše potřebné, abyste se stali oficiálním kapitánem či vůdcem lodi.

Plujte po mořích, jezerech i řekách

Průkaz vůdce malého plavidla vám skutečně umožní plout po našich či zahraničních jezerech, řekách, dokonce i mořích v příbřežních oblastech. Abyste jej získali, tak jako to bývá, budete skládat příslušné zkoušky. Na ty váš Satrapa Yachting připraví během kurzů a výcviků. Vězte, že průkaz vůdce malého plavidla obsahuje několik kategorií, a vy si vyberete dle svých potřeb, které z nich budete kombinovat.

Různé typy kategorií průkazu VMP

Váš průkaz vůdce malého plavidla může být složen ze základních a rozšířených kategorií. K těm základním patří kategorie M20 a M. M20 je nejnižší variantou, s níž můžete řídit motorovou loď o délce do 20 m a do výkonu motoru 20 kW. Abyste ji získali, postačí složení teoretické části bez praxe formou testu. Kategorie M je stejná, ale nemá omezení ve výkonu motoru. Tady ale bude potřeba, abyste složili nejen teoretickou, ale i praktickou zkoušku.

Rozšířené kategorie nabízí celkem 4 varianty. Ty se liší podle délky plavidla, ale také podle plochy plachet nebo vzdálenosti, kde až můžete plout po moři od pevniny či pobřežních ostrovů.

Vydejte se do Prahy

Kurz teorie VMP i výcvik praxe probíhají v Praze. Teoretické kurzy probíhají dle kategorie buď v sobotu, nebo v neděli.

Co se týče praktické části, zabere vám celkem 4,5 hodiny pro jednu kategorii. Naučíte se připravit a zkontrolovat loď před vyplutím, řízení v plaveckém provozu, ale také proplouvání plavební komorou, přistávací manévry a řešení krizových situací. Poté, co zkoušku v souladu s předepsanou osnovou Státní plavební správy úspěšně složíte, bude vám vystaveno osvědčení o ověření praktických dovedností. S ním půjdete k závěrečné zkoušce z teorie vůdce malého plavidla.

Váš výcvik s motorovou lodí bude probíhat v Praze na Vltavě od Železničního mostu ve směru na Výtoni. Výcvik na plachetnici probíhá na Slapech.

Odhodlejte se a složte zkoušku pro získání průkazu vůdce malého plavidla. Třeba si tím splníte svůj velký dětský sen. Anebo kurz věnujte k narozeninám či Vánocům někomu, o kom víte, že lodě a vodu miluje. Určitě se trefíte do černého.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz