Kancelářská židle – seďte pohodlně a bez bolesti

Jestliže máte sedavé zaměstnání, pak jistě víte, jak je to náročné. Mnoho lidí si myslí, že na sezení na židli přece nic není. Ve skutečnosti se ale jedná o fyzicky náročnou práci. Naše tělo totiž není přizpůsobenu k tomu, abychom mnoho hodin každý den proseděli. Zatímco dříve jsme se museli živit pohybem, v dnešní době, kdy spoustu věcí zastávají stroje, se spousta profesí změnila na sezení u počítače. Aby nás tomu evoluce dokázala přizpůsobit, na to uběhlo od této změny příliš málo času.

kancelarske-kreslo-miami-cerna-seda-default

Je tedy velmi důležité poskytnout našemu tělu tu správnou oporu, kterou mu nejlépe poskytne kvalitní kancelářská židle. Ta ovšem musí splňovat několik kritérií, aby nám mohla pomoci prožít celý pracovní den v pohodlí a bez bolesti.

O jaká kritéria jde?

  • Bezpečný podvozek
  • Pohodlný sedák
  • Anatomické opěradlo
  • Tlumení dosedu
  • Nastavitelné opěrky
  • Nastavitelná výška posedu

Co se týče podvozku, je velmi důležité, aby byl pevný a stabilní, aby zvládl každodenní zátěž a navíc se s ním dalo snadno pohybovat. Pohodlný sedák je základ. Nesmí však být příliš měkký, ani příliš tvrdý. Pokud je správně anatomicky tvarovaný, dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a není přetěžována žádná ze skupiny svalů na dolních končetinách. Stejně tak i anatomické opěradlo dokáže správně působit na naše záda a ulevit od bolesti. Abychom se dokázali co nejsnadněji pohybovat kolem kancelářského stolu, měla by být kancelářská židle otočná o 360°. Tlumení dosedu je většinou zajišťováno pístem, který zabrání při dosedu prudkému nárazu, který by našim zádům mohl ublížit. Velmi zásadní pro správné sezení je výška sedáku, která by měla být v každém případě nastavitelná. Pokud má kancelářská židle nastavitelné područky, může nám tak pomoci předejít bolestem ruky, ramene i krční páteře.

Pokud hledáte kancelářskou židli, která bude splňovat všechny tyto požadavky, neváhejte si vybrat u prodejce B2B Partner, který Vám přináší vysoce kvalitní kancelářská křesla a židle, za ty nejlepší ceny.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz