K čemu je dobrý podnikový ekonomický software a jak si vybrat ten správný?

Pohráváte si s myšlenkou na implementaci podnikového ekonomického software? V případě vhodně zvoleného řešení jde bezesporu o krok kupředu. Většina firem totiž dospěje do fáze, kdy se bez podnikového systému neobejde. Pokud stále váháte, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám, jaký by měl být přínos softwaru a jak si počínat při výběru.

vema

Standardizace procesů

Prioritou ekonomického systému by měla být standardizace procesů. Což v praxi znamená například zastupitelnost pracovníků, eliminaci nestandardních řešení a další výhody.

Zrychlení procesů

Se standardizací jde ruku v ruce i celkové zrychlení jednotlivých činností. Systém v rámci workflow automaticky deleguje úkoly na dotyčné pracoviště a nadřízení pracovníci navíc získají přehled o průměrné délce a extrémních výchylkách v procesech.

Delegace pravomocí

Ekonomický systém umožňuje delegování pravomocí, a to i více stupňové. Řídící pracovník může přesně určit, který pracovník dostane na starost danou činnost. S tímto aspektem souvisí vyvozování osobní zodpovědnosti – zaměstnanci již nemohou úkoly odkládat, protože to vedení okamžitě zaznamená.

Instantní kontrola a automatizované zpracování dat

Podnikový ekonomický systém je navržen tak, aby uživatelé museli zadávat data v momentě, kdy jsou zapotřebí. Bez nich většinou nelze učinit další kroky. Dopisování a přepisování údajů, které neodpovídají skutečnosti, není možné.

Ještě větší výhodou je ovšem automatizované zpracování informací, provádění výpočtů, porovnávání a vyhodnocování.

Na co si dát pozor při výběru ekonomického systému

Rozhodli jste se, že ekonomický systém implementujete, ale nevíte, po kterém řešení sáhnout? Podstatné je, aby software „rostl“ společně s vaší firmou. Možná vám pro začátek postačí účetní a mzdová agenda, ale myslete dopředu a zvažte, zda za čas nebudete potřebovat komplexnější systém.

Ujasněte si proto, co od systému vyžadujete, kolik osob jej bude využívat a poté se zaměřte na reference. Je logické, že od ekonomického systému, který již řadu let používají tisíce subjektů, můžete čekat vysokou kvalitu.

Za zmínku stojí ekonomický systém Vema, který využívá téměř 7 000 firem. K významným klientům patří například ČSOB Bratislava, United Bakeries a v neposlední řadě také Kancelář prezidenta České republiky.

Společnost Vema a.s. patří k nejvýznamnějším tuzemským dodavatelů a sytém dlouhodobě vyvíjí tak, aby vyhovoval potřebám menších i větších firem. Nabízí řešení pro podnikatele, veřejnou správu, zdravotnické, školské i jiné organizace. Chcete-li se o podnikovém ekonomickém softwaru dozvědět více, obraťte se na kvalifikovanou zákaznickou podporu. Více na www.vema.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz