Jsou Češi národem gamblerů?

Casinovou velmocí nejsme ani zdaleka

Na první pohled jistě mnoho lidí napadne, že Češi opravdu propadli hazardu. Každou chvíli se v novinách či televizi objeví negativně zaměřený článek či reportáž a ještě poměrně nedávno jsme téměř na každém rohu mohli vidět v lepším případě sázkovou kancelář a v horším případě hernu, která, pokud to napíšeme slušně, nebudila příliš důvěru. Naštěstí věci se pomalu mění k lepšímu a velká část obcí přikročila k omezením, takže ty nejhorší podniky postupně z ulic mizí a zůstávají vesměs pouze luxusní podniky, které cílí na hráče, kteří se chtějí pobavit v příjemném prostředí.

Vraťme se však k původní otázce, zda Češi propadli hernímu šílenství bez ohledu na to, jestli se jedná o sázky na sportovní zápasy, ruletu nebo výherní automaty v casinu či herně. Když necháme promluvit čísla a statistiky, tak zjistíme, že naše republika rozhodně nepatří mezi Mekky světového hazardu jako například Las Vegas či Monte Carlo. Chování lidí nebo lépe řečeno hráčů je u nás v této oblasti naprosto srovnatelné s okolními státy a západní Evropou. Neprohráváme o nic víc než třeba Němci nebo Rakušané. Naopak lze říci, že oproti řadě asijských států jsme doslova troškaři 🙂 Například Vietnamci, s nimiž máme bohatou osobní zkušenost díky jejich velké komunitě u nás, nemají problém vsadit prakticky cokoliv, ať již v ruletě nebo na oblíbený sportovní tým. Výjimkou nejsou situace, kdy hráč prodá auto nebo dům, protože věřil ve výhru svého favorita.

Prohibice není řešením ani v otázce hazardu

Nemusíme však chodit až do Asie. Zajímavým příkladem pro srovnání je Řecko, které je již léta sužováno ekonomickou recesí a které je nám svou životní úrovní i životním stylem rozhodně bližší než Vietnam. Ačkoli se kupní síla Řeků od Čechů příliš neliší, tak peněz v hazardu a sázkách nechávají Řekové téměř 3x více! Z tohoto jednoduchého srovnání je vidět, že Češi rozhodně nepatří k žádným hazardním premiantům, jak se nám některé organizace snaží namluvit. Naprostá většina Čechů bere hraní a sázky jako zábavu a nemá na ně žádné výrazné či dokonce existenční finanční dopady. Postiženo závislostí na hře je pouze velmi malé procento hráčů a z tohoto pohledu nedávají žádné další restrikce ze strany státu příliš velký smysl. Již mnohokrát nás historie přesvědčila o tom, že prohibice není nijak efektivní a v oblasti hazardu to platí dvojnásob. Při zákazu vybere stát mnohem méně na daních a navíc skutečně rychle vyroste černý trh. Na ten si závislý hráč vždy najde cestu, a jelikož tento trh funguje bez jakýchkoli pravidel, tak postižený spadne na dno ještě mnohem dříve, než kdyby hrál v legální herně, která dodržuje státem nastavená pravidla. Doufejme, že se situace v ČR nebude v nadcházejících letech blížit k žádnému extrému.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz