Je nejvhodnější období na instalace a kalibrace měřiče tepla

Jelikož nám letní horké dny krásně vrcholí, zdánlivě se nám oddálilo zimní období. I když dny, kdy teploty v interiéru klesnou pod plus 13 stupňů Celsia, jsou ještě vzdáleny, ovšem je nejvyšší čas se na ně připravit. Majitelé kotlů a topných těles, jež je třeba krmit tuhými palivy, plynem či dřevem, mají jiné starosti než obyvatelé činžovních a panelových domů, kde stačí takzvaně otočit kohoutkem a teplo už se příjemně rozlévá po místnosti. Právě majitelé a správci domů s více bytovými jednotkami, které obývá více partají, se při pravidelném zúčtování potýkají s nedorozuměními, kdy nelze bez měřiče tepla nalézt optimální shodu při placení.

Přesný měřič tepla ukončí sousedské spory, platit bude každý poctivě

Měřič tepla, jenž se umístí do konkrétního bytu (případně před jeho vstup), pracuje na jednoduché bázi snímání průměrných i okamžitých výdajů tepla do konkrétní domácnosti. Certifikované přístroje dovedou na konci zúčtovacího období vyhodnotit celkovou spotřebu, podle které kvalifikovaní pracovníci vystaví absolutně přesné záznamy a údaje pro platbu. Díky přesným a bezchybným záznamům na konci zúčtovacího období se ukončí sousedské spory a třenice o nerovnoměrném rozložení plateb za teplo.

Jak a podle jakých parametrů se vybírají vhodné měřiče tepla?

Mezi nejvhodnější měřiče tepla se řadí spolehlivé, kompaktní měřidlo ZENNER C5. Jeho stavební délka je 110 milimetrů. Připojení na půlpalcovou trubku je zajištěno s pomocí vodoměrného šroubení. Proti nežádoucí manipulaci se doporučuje zabezpečit měřidlo, respektive vodoměrné šroubení, plombou – ideálně z obou stran vodoměru. Pro to, abyste si vybrali nejideálnější měřič, jsou důležité údaje o požadovaných výkonech topné soustavy. Podle toho se vybírá nejvhodnější varianta tepelného měřiče.   

Tip redakce:  Hypotéky, jak se v nich vyznat?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz