Jaký notebook se vyplatí koupit?

V dnešní záplavě trhu není jednoduché vybrat ten správný notebook, který pokryje všechny Vaše nároky. Prioritou by mělo být skloubení poměru mezi cenou, dlouhou výdrží baterie, hmotností, rozměrem a výkonem. Servis notebooků Plzeň Vám s výběrem pomůže.

startup-593296_640

Pokud by Váš nový notebook měl sloužit na cestách, je výdrž baterie jedním z nejdůležitějších faktorů. Dobrým ukazatelem je výdrž notebooku se zapnutou WiFi, což by mělo být minimálně 5 hodin. Pokud si ovšem připlatíte a vyžadujete kvalitu, je možné zakoupit lepší stroj, který zvládnou vydržet i celý den z interní baterie. U výkonu je třeba se zaměřit na více kategorií, a sice: RAM, kapacita disku a rychlost disku. Dnešním standardem u RAM jsou 4GB, pokud ovšem chcete, aby Vám notebook sloužil naplno déle než rok, je třeba pořídit notebook s RAM 6 – 8GB. Kapacita disku by měla stačit 300 – 600 GB, přičemž je možné si dokoupit externí disk nebo flashku. Možnosti jsou mezi plotovými disky a SSD.Důležitější než kapacita je rychlost disku, která hraje roli při přístupu k Vašim datům a limituje propustnost dat. Možnosti jsou 5400 otáček/min a 7200 otáček/min. Rozměry a hmotnost pak záleží na tom, k čemu budete notebook primárně využívat. Například pro hraní her nebo práci v kanceláři je dobré si koupit notebook s úhlopříčkou minimálně 15“.

Co se týče příslušenství, je dobré na notebooku najít minimálně 3 připojení na USB, HDMI, čtečky paměťových karet a DVD vypalovačku. V dnešní době sociálních sítí je důležitá i webkamera. Dále si musíte ujasnit, který z operačních systémů Vám bude vyhovovat. Nejčastějšími a zároveň nejoblíbenějšími jsou Windows a iOS. Při výběru také není od věci, číst recenze od ostatních uživatelů nebo se jít přímo do Servisu notebooků Plzeň přijít zeptat.

Ať je již Váš nový notebook jakýkoli, Servis notebooků Plzeň se Vám o něj profesionálně postará za každé situace.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz