Jaká jsou ta neprodávanější auta na světě

Přemýšleli jste někdy, kolik aut se prodá za den nebo třeba za rok? Za rok se jedná o desítky milionů aut. Víte, jaká značka těmto autům vévodí? Ze statistik tak můžete být opravdu překvapeni.

Kolik aut se prodalo

V celém světě se v minulém roce prodalo více jak 90 milionů aut. Konkrétní číslo se blíží téměř k 95 milionům a toto číslo je ještě o dvě procenta vyšší než v předchozím roce. Dalo by se tak říct, že prodej aut se neustále zvyšuje. Zvyšují se také požadavky na bezpečnost aut, ať už se to týká zajištění kvalitním autoalarmem, pořízením autoklíče s imobilizérem nebo kombinací obojího.

Bezpečnost především

Bezpečnost auta na prvním místě je pochopitelná, protože když už do tohoto majetku investujete, rozhodně chcete, aby vám vydržel co nejdéle. V současnosti už se téměř nedělají auta, která by nebyla na dálková ovládání a kromě aut tak zažívá obrovský rozmach i autoklíč s imobilizérem. Nemusíte se bát, že byste si při jeho poškození museli kupovat nové auto, stačí nechat si vyrobit náhradní autoklíč.

Tip redakce:  Kentoya stále vyvíjí a představuje nové modely skútrů!

První místa žebříčku

Co se týče nejprodávanějších aut, tak na prvním místě se znovu objevila Toyota Corolla, které se za rok prodalo více než milion kusů. Druhé místo získal pick-up Ford F-Series a hned za ním oblíbený Volkswagen Golf.

Zajímavosti z prodeje aut

  • Po prvních třech nejvíce prodávanějších vozech se na seznamu objevila jako čtvrtá Honda Civic, dále pak na pátém místě oblíbené SUV Toyota RAV4.
  • Ve stovce nejprodávanějších aut se objevila dokonce i jedna škodovka, jedná se o oblíbenou Škodu Octavii, které se prodalo téměř půl milion kusů. Octavie skončila kolem třicátého místa, což je velký úspěch.
  • Mezi největšího skokana, který se oproti minulému roku posunul o čtyřicet procent, patří například Volkswagen Tiguan.
  • Zajímavostí je také to, že se v roce 2017 prodalo v České republice mnohem více ojetých a bazarových aut než aut nových. Kupující totiž stále více odmítají investovat do auta víc než je nutné a berou jej jako oběžný produkt.
  • Kromě požadavků na pohodlí a bezpečnost auta byl brán zřetel hlavně na technický stav vozidel. V Česku pak byly odmítány auta ze zahraničního dovozu a lidé dali ve většině případů přednost českým značkám.
Tip redakce:  Motorkářská sezóna pomalu začíná, jak se na ni připravit?

Jaké auto byste si koupili nejraději vy? Jak se vám líbí prvních pět nejlépe umístěných vozů?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz