Jak vypadá garáž, kterou vám bude každý závidět

Místo, kde postavit garáž byste měli ideálně řešit zároveň se stavbou domu, pokud jste garáž dřív nepotřebovali a máte v plánu postavit ji až dodatečně, tak si dobře rozmyslete, zda ji umístíte samostatně, například k příjezdové cestě nebo bude garáž přímou součástí domu.

Velikost garáže

Velikost garáže volte podle jejího užití, pokud v ní plánujete mít dílnu nebo úložné prostory, tak ji klidně postavte větší. Pokud máte víc aut, tak se nebojte garáž protáhnout do délky, pokud vám prostor dovolí, postavte ji však raději do šířky, aby se vám lépe vyjíždělo. Při parkování by mělo zůstat alespoň 50 centimetrů volného místa od stěny, alespoň 100 centimetrů od garážových vrat nebo garážové brány a samozřejmostí je i prostor k vysedání a nasedání do automobilu.

Tip redakce:  Plechová střecha sluší každé novostavbě. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Garáž jako součást domu?

Pokud jste garáž plánovali a postavili již při stavbě rodinného domu, tak máte vyhráno, pokud ne, tak nezoufejte. Garáž můžete k domu přistavit nebo ji postavit samostatně u příjezdové cesty nebo na zahradě. Nejjednodušším řešením je samostatně stojící garáž, do které však budete muset zavést elektřinu, vodu a také vytápění.

 

Nezapomínejte ani na bezpečnost, ke které vám pomůže jak alarm, tak bezpečná garážová vrata, která ochrání nejen vaše automobily, ale i veškeré vybavení garáže, například nářadí, náhradní sady pneumatik a další.

Výběr garážových vrat

Při výběru garážových vrat tak nevybírejte jen podle vzhledu, i když ten je také důležitý, aby design vrat ladil s celým domem. Dbejte hlavně na technické vyhotovení garážových vrat, jejich kvalitu, která je ověřená hlavně spokojenými zákazníky a také se zaměřte na to, jaká vrata budou právě pro vás ideální.

Tip redakce:  Pozvedněte vaření na umění s kvalitními japonskými noži

Vybrat si tak můžete sekční garážová vrata, rolovací nebo dvoukřídlá. Každé z těchto se hodí pro jinou velikost garáže a v ideálním případě si nechte poradit odborníky, co bude pro vás to nejlepší.

Praktická stránka i design

Nezapomínejte také na design garážových vrat, který může být v některých případech stěžejní pro správný výběr a vaši spokojenost. Novinkou na trhu je například potisk garážových vrat pomocí unikátní technologie digitálního tisku.

Společnost KRUŽÍK s.r.o. využívá inkoustového tisku s vytvrzováním UV lampou. Povrch je následně lakován matným PUR lakem, což zvyšuje odolnost jak proti UV záření, tak i proti oděru a otěru na maximum. Novinkou je také kolekce UNICO od designérky Ivy Bastlové, kdy grafika nešokuje, ale zvýrazňuje prvek vrat jako „klenot“.

Tip redakce:  Proč si koupit finskou saunu?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz