Jak vybrat správné centrum pro lidi trpící Alzheimerem

Péče o člověka s Alzheimerovou chorobou není vůbec snadná. I při sebelepší snaze ji mnohdy členové rodiny nedokážou v dostatečném rozsahu zajistit a je to pro ně vyčerpávající, především psychicky a časově. Někdy onemocní relativně mladý člověk, jehož příbuzní jsou v plném zápřahu a jsou rádi, že zvládají vlastní život. Statistické údaje mluví jasně, osob s „Alzheimerem“ přibývá. Někteří ani nemají, kdo by se o ně staral, mění se osobnost člověka a vyžaduje speciální přístup. Jak takovou situaci řešit? Zajímavou alternativou péče o lidi s Alzheimerem je speciální Domov se zvláštním režimem.

newspaper

 

Starání se o příbuzného s Alzheimerem je náročné

Tyto domovy mají dostatek kvalifikovaného a empatického personálu, který péči mnohdy zvládne lépe než děti, vnoučata a další příbuzní. Rozhodně to není o tom blízkou osobu někam necitlivě „odložit“, někdy je to opravdu nejlepší řešení. Jak vybrat ten správný Domov se zvláštním režimem? Na stránce www.mujduchod.cz jsou přehledně seřazeny domovy a služby pro seniory a zde můžete vybírat, jedná se o největší databázi domovů s velmi přehledným a intuitivním výběrem.

Podle čeho vybírat

Při výběru je klíčová nejen lokalita, tedy umístění Domova, aby příbuzní mohli co nejčastěji blízkou osobu navštěvovat, ale také další aspekty. Důležité jsou i podpůrné programy, kvalitní strava, rehabilitace, pohybové aktivity, a to vše přizpůsobené lidem se syndromem demence. Zařízení fungují podobně jako domovy pro seniory, ale jsou uzpůsobeny specifickým potřebám jejich klientů, což klasický domov není. Za přesně definovaných podmínek v nich lze pohyb klientů omezit, a to pouze za tím účelem, aby se zajistila jejich bezpečnost.

Alzheimer centrum

Alzheimer centrum

Domácká atmosféra

Obyvatelům Domovů se zvláštním režimem prospívá domácká atmosféra co nejvíce podobná jejich běžnému režimu, uzpůsobená individuálním zvykům a přáním. Určitě se vyplatí hledat a nekývnout hned na první nabídku, vždyť cílem je, aby byl příbuzný spokojený a cítil se ve svém novém domově příjemně. Alzheimer centrum zní možná trochu děsivě, nicméně kvalita těchto zařízení se rapidně zvyšuje a lidé zde najdou vše, co potřebují. Mnohdy mají nejen pěkný interiér, ale i zahradu nebo parčík, což velmi přispívá ke komfortu života.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz