Jak vybrat spořicí účet

Co to vlastně spořicí účty jsou? Fungují obdobně jako běžný účet bankovní a slouží k uložení volných finančních prostředků, a to v horizontu krátkodobém až střednědobém. Ty budete mít kdykoli k dispozici, na rozdíl od termínovaného vkladu, u kterého s nimi po vymezenou dobu manipulovat nijak nemůžete, byť je vám na druhou stranu schopen garantovat výraznější zhodnocení. Založit si tento účet také můžete buď v bance, dnes už téměř v každé, nebo v družstevní záložně.

spořící účty

Spořící účty

Od klasického bankovního účtu se ovšem přece jen v jednom podstatném bodě odlišuje: Vklad je úročen vyšší sazbou, takže by vás v první řadě měl zajímat spořicí účet s nejvyšším úrokem, srovnání se určitě vyplatí. Tento parametr se odvíjí od výše zůstatku a délky výpovědní lhůty, některé jsou i bez ní. Nezbytný minimální vklad se objevuje jen občas, rovněž být vůbec nemusí, mnohé instituce ho ale vyžadují a částky se liší. Leckdy i výrazně a mohou po vás požadovat až desetitisíce. Proto je vhodné se podívat na to, jak vypadá aktuálně situace a provést na spořicí účty srovnání.

Spořící účty pro vaše peníze

Z důvodů bezpečnosti je samozřejmě i tento typ produktu pojištěn, konkrétně do výše sto tisíc eur, taková investice tedy není riziková. Standardní bankovní účet většinou žádné úrokové sazby nenabízí, navíc se postará spíše o znehodnocení financí, z důvodů poplatků, mimo to zde hraje roli i inflace. Proto se k uložení vyššího obnosu nehodí. I když poplatky jsou určitě oblast, o niž byste se měli zajímat, až budete stát před otázkou, jak ušetřit peníze, občas se jich totiž dočkáte i tady.

Účelná pro vás může být i možnost si oba typy spojit, někdy jsou na sebe už přímo vázány a spořicí účet je doplňkem toho standardního. Buď proto, že tak rovnou můžete finanční rezervu uložit, když se vám spoření daří, nebo naopak: Jestliže se peněz zrovna nedostalo, tak je také lze čerpat odsud.

Výhodný je pro všechny investory, kteří z nějakého důvodu nechtějí podstupovat riziko a nevadí jim současně nižší výnos.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz