Jak vybrat RC vrtulník?

RC modely představují širokou skupinu dopravních prostředků na dálkové ovládání. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že prototypy patří výhradně do rukou dětí, opak je pravdou. Spousta mužů si plní chlapecké sny a vytváří si pestrou sbírku. Současný trh nabízí pestrou škálu automobilů, letadel, motorek, lodí a raket na dálkové ovládání. Nicméně v následujících řádcích se zaměříme na RC vrtulníky, jejichž popularita stoupá u mužské populace všech věkových kategorií.

rc vrtulník

Pořizovací ceny jednotlivých modelů se výrazně liší, přičemž některé stojí pouhých 1 500 Kč a jiné více než 10 000 Kč. Je zřejmé, že levnější varianta nenabídne tak vysokou kvalitu, propracovanost a funkcionalitu jako dražší provedení.

Výběr podle zkušeností

Z nejširšího hlediska bychom mohli RC vrtulníky rozdělit na dvě hlavní kategorie – pro začátečníky a pro pokročilé. Začínající modeláři nejsou zruční a zvyklí na citlivé ovládání, a proto by se měli učit létat se základními modely. Vyznačují se totiž jednodušším ovládáním, přičemž modelář se hravě naučí základní obraty. Nespornou výhodou je absence některých ovladatelných funkcí, díky čemuž uživatel není příliš zatížený a naučí se pouze podstatné manévrovací dovednosti. Od nich se potom jeho učení bude dále odvíjet. RC vrtulníky pro začátečníky zpravidla disponují dvěma protiběžnými rotory.

Rc vrtulník, velký

Začátečník by si měl osvojit schopnost získat stabilitu při manévrování a dostat se z nezvladatelné polohy, která by mohla v nejhorším případě způsobit pád vrtulníku.

Po začátečnickém kurzu můžete přejít do skupiny pokročilých modelářů, kteří investují do univerzálních jednorotorových přístrojů. RC vrtulníky pro pokročilé jsou mnohem citlivější na ovládání. Na druhou stranu přináší spoustu užitečných a rozšířených funkcí, se kterými docílíte ojedinělých leteckých zážitků. Zezačátku není opatrnosti nikdy dost, neboť se můžete velice snadno dostat do pozice, která by mohla zapříčinit pád helikoptéry.

Rotory

Velice důležitým parametrem je uspořádání rotorů, což jsme již trochu naťukli výše. Zde by se daly vrtulníky na dálkové ovládání rozdělit hned na tři sekce. První skupinu tvoří helikoptéry s jedním hlavním rotorem nad kokpitem a jedním ocasním rotorem.

Druhou skupinu zastupují RC vrtulníky s protiběžnými rotory, přičemž zde se nachází dvě vrtule nad sebou nad kabinou pilota. Jedna vrtule se otáčí na opačnou stranu než druhá. Tyto vrtulníky nachází uplatnění u začátečníků, neboť se vychvalují perfektní stabilitou a jednoduchým ovládáním. A poslední variantou je tandemové uspořádání rotorů, přičemž se rotory nachází vedle sebe.

Vybrat si můžete také podle značky. Nicméně pokud jste problematikou RC modelů nepolíbení, pravděpodobně nebudete mít přehled ani ve značkách. Doporučujeme pro začátek vybrat RC vrtulník pro začátečníky a po osvojení základních dovedností investovat do dražšího kousku.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz