Jak vybrat kvalitní rum?

Spojujete si rum s nebezpečnými piráty, kteří se na velké dřevěné lodi plavili mezi ostrovy Karibiku? Máte správnou představu, protože kolébkou rumu je právě Kuba. Na tomto největším ostrově v Karibiku se zrodil lahodný mok z cukrové třtiny. Ačkoliv byly všechny zdejší palírny znárodněné, je kvalita kubánského rumu doposud pověstná.

piráti

Slavný alkoholický nápoj, jemuž dodnes přichází na chuť spousta gurmánů, vznikl počátkem 16. století. Z cukrové třtiny, respektive z její šťávy, byl vypálen destilát. Nicméně prvotní pirátský rum se od toho nynějšího výrazně liší, protože obsahoval více alkoholu a měl hořkou chuť.

Je libo světlý, zlatý či tmavý rum?

Existuje široká paleta druhů, přičemž každá země původu má svá specifika a menší odchylky v chuti. První skupinu zastupují světlé rumy, které jsou charakteristické méně výraznou chutí. Hodí se obzvláště jako základ do alkoholických koktejlů. Zlaté rumy, jež delší dobu dozrávají v dubových sudech, se pyšní plnější chutí. A poslední skupinu tvoří tmavé rumy, které vyzrávají poměrně dlouho v těžce vypálených sudech. Tmavé rumy mají mnohem výraznější aroma než předchozí dva druhy.

Rum Legendario

Na českém trhu jsou proslulí výrobci jako Baccardi a Havana Club. Nicméně je dobré nahlédnout do nabídky i jiných producentů. Velké popularitě se na světovém trhu těší rum Legendario od značky Legendario S.L. s lahodnou chutí a zlatavou barvou. Rum Legendario zraje pět let v sudech z amerického bílého rumu. Můžete tento rum konzumovat jak samostatně, tak i v kombinaci s jinými nápoji.

Rum Diplomático

Skuteční labužníci si vychutnají exkluzivní rum Diplomático Reserva Exclusiva od výrobce Ron Diplomático. Rodnou zemí tohoto rumu s jemnou ovocnou chutí je Venezuela. Rum Diplomático se svou tmavě zlatou barvou je destilovaný z melasy. Kvalitní a ojedinělou chuť mají na svědomí sudy po bourbonu, v nichž mok zraje v průměru dvanáct let.

Pakliže si některý z těchto rumů vyberete, budete nadmíru spokojeni. Vaše chuťové buňky zažijí něco neočekávaného.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz