Jak vybrat kulečníkový stůl

Nesportujete. V rámci ochrany života, zdraví i majetku vás i vašeho okolí vám to bylo nekompromisně zakázáno. Sport ovšem nemusí znamenat jen to, že se potíte, marně chytáte dech a několik následujících dní až týdnů si léčíte následky své aktivity. Mezi sportovní aktivity se zařazuje také kulečník. Nedejte ani v nejmenším na ty škodolibé jedince, kteří ho označují pejorativním přívlastkem hospodský.

Kulečníkový stůl

více v článku...

Kulečník to je hra i zábava

Kulečník je skvělá zábava pro široké spektrum lidí různého věku i fyzické zdatnosti. Ale není to jen taková legrace party štamgastů nad oroseným půllitrem. Vyžaduje zručnost. A potrápíte i vlastní trpělivost. Nezbytností pro jeho provozování je kulečníkový stůl.

Rozeznáváme tři typy: Karambol, snooker a pool. Výběr toho ideálního závisí především na jeho velikosti. Tento parametr samozřejmě zohledňuje to, aby se stůl do požadovaných podmínek vůbec vešel a zároveň měli dost prostoru i hráči. Ale odvíjí se od něj i požitek z vlastní hry. Přijatelným kompromisem je zpravidla rozměr sedmi stop. Mini verze vám přijdou vhod tehdy, když si chcete kulečník pořídit domů, velikost místnosti je omezená a hrát budete jen s nejbližšími rodinnými příslušníky. Problém s nedostatkem místa může řešit i varianta sice s větším stolem, ale zkrácenými tágy.

Kulečníkový stůl pro laika i profíka

Záleží samozřejmě i na materiálu, zejména na tom, z něhož je vyrobena hrací deska. Zpravidla to bývá masiv a deska z břidlice, která se potahuje suknem, její výhoda je, že se nedeformuje. Stůl by měl být rovněž vyvážený a dostatečně stabilní. A nezapomeňte ani na kvalitní osvětlení stolu, jinak je totiž špatně vidět, což dost pochopitelně ztěžuje i míření. Současně by samotná lampa neměla hráčům překážet.

Zapomínat nesmíme pochopitelně ani na design, ale tento parametr bychom ponechali spíše na vašem vkusu (nejčastější barevné provedení je zelené, ale setkáte se i s modrou nebo červenou).

redakce: