Jak vybavit akvárium

Nové akvárium

Plánujete si pořídit pár rybiček a nevíte si rady s výbavou akvária? Poradíme vám. Ještě předtím, než si rybky přinesete z obchodu, zařiďte jim doma útulný “pokojíček”.

Vybavení a doplňky

Než se vůbec pustíte do vybavení akvária, všechny potřeby včetně štěrku důkladně omyjte a odstraňte z nich zbytečnosti jako jsou např. samolepky nebo karton. Akvárium byste měli umístit na vhodný stojan a nikdy jej nestavte k oknu. V létě by se vám rybičky uvařily na přímém slunci, a to jistě nechcete. Akvárium musí sedět na rovném povrchu a nemělo by se viklat ani naklánět do stran. Naplňte ho čistou a pitnou vodou cca 4 cm pod okraj. Ujistěte se, že funguje veškeré osvětlení i filtrace. Ohřívač vody můžete s klidným svědomím schovat za jakoukoliv vodní dekoraci, ale zapněte ho až těsně před vpuštěním ryb do akvária. K ohřívači rozhodně patří také speciální teploměr. Za rostlinky můžete schovat také filtraci. Záleží pokud chcete používat vnitřní nebo venkovní filtraci, která se připevňuje na zadní či boční stranu akvária. Nechte si poradit od odborníka a ještě před vpuštěním ryb filtraci pořádně zkontrolujte. K akváriu si také vyžádejte testovací sadu na pH vody. Než rybičky do akvária pustíte, nechejte takto připravené akvárium den “odležet”. Voda se ustálí a teplota vyrovná.

Hurá do vody

Ryby jsou nyní připraveny poznat svůj nový domov. Doporučujeme ze začátku vyzkoušet vpuštění jen malého množství ryb. V průběhu dalších dnů můžete rybky přidávat. Je to z důvodu toho, že nevíte, jak budou ryby vodu snášet. Některé mohou v důsledku stresu leknout nebo se navzájem požírat a napadat. Krmení ryb se liší nejen kvůli druhu samotných ryb, ale také kvůli typu akvária. Krmte ryby co druhý den v malém množství. Pořiďte si také síťku, kterou budete chytat netknutou potravu, díky které se může akvárium zakalit. Později můžete rybky krmit i dvakrát denně, ale musíte si být jisti, že jsou na tak pravidelnou potravu připravené.

Na co si dát ještě pozor

Rozhodně byste měli svou rodinu a především děti upozornit na to, že se do akvária neklepe, neťuká a nebouchá. Omezit by se měl také celkový hluk domácnosti. Pozor si dejte také na ostatní domácí mazlíčky – kočky, psy apod. Před jakoukoliv manipulací s akváriem nebo rybí potravou si umyjte ruce a dbejte na pravidelné akvarijní čištění.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz