Jak válčíme s jarním úklidem my

Vždy mě zaručeně pobaví, když narazím na chlácholivé nadpisy článků: „Sterilní čistota nedělá Velikonoční atmosféru“ nebo „Děti si pamatují z Velikonoc jiné věci, než je čistý koberec!“.

uklid2

Domácnost plná aktivních dítek, vždy veselá kombinace psa, kočky a kanárka, ve vedlejším pokoji invalidní dědeček a někdo by u nás hledal sterilní čistotu? Dokonale vyčištěný koberec? Jsem ráda, když ve změti všemožných hraček, sportovních pomůcek a dětského oblečení koberec občas zahlédnu. Pak si můžu jen představovat, jak na něm stojí stůl se zářivým bílým ubrusem, dokonalostí se lesknoucí skleničky a nad tím vším voní čerstvě napečené buchty.

Když večer všichni dvounozí i čtyřnozí, ba i ti lezoucí a jezdící po kolečkách, padnou, pak se teprve můžu vrhnout na nějaký zběžný úklid a vysávání. Naše rodina žije v souladu s přírodou, tedy v přirozeném řízeném chaosu, kdy se snažíme být zodpovědní sami za sebe a jeden za druhého, přemýšlet a být dostatečně silní. Pokud máš hlad, není nic jednoduššího, než se najíst. Pokud je ti zima, šup se zahřát. Pokud tě zmáhá únava, nepomůže nic jiného, než si odpočinout. A pokud na tebe „něco leze“, dej si Wobenzym.

Možná to zní jako nějaká předvolební hesla, ale je to jen naše praktická životní zkušenost. Jelikož je nás tolik a každý má různé zájmy a potřeby, ctíme, v rámci slušnosti, jeden z nejdůležitějších zákonů přírody: výhodu má ten nejsilnější.

Pokud má někdo čas a sílu, řešit svoje bolístky různými „tinkturkami a obkládky“, nebo řešit jak moc je sterilní jeho WC, v žádném případě mu to nebereme.

Protože jsme s mým mužem v jednom kole, zajímá nás podstata věcí a problémů. Pokud má člověk dobrou imunitu, dokáže se pak lépe poprat se vším. Nezaskočí ho viróza, angina ani hojení nějakého poranění. Enzymatická léčba cílí právě na obranyschopnost organismu. Probudí ve vašem těle hojivé procesy, zmírní otoky a utlumí bolest. To vše ruku v ruce s vaší psychikou. Pokud budete pouze předstírat, že jste silní, nebude to dlouho trvat a vymstí se vám to. Pokud tě něco skolí, vrhni se na jádro problému. Je jedno jestli jde o vymknutý kotník nebo o zlomené srdce. Na kotník stačí „hodit“ nohy nahoru, na to druhé přátelská náruč a pár slz. Enzymy nedokáží zkrátka pomoci úplně se vším.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz