Jak si vyzkoušet binární opce

Binární opce jsou velmi jednoduchým investičním nástrojem, ovšem většina lidí se s nimi seznámí tím nesprávným způsobem.

Tento druh opcí je totiž často zneužíván v rámci podvodů, které lákají nezkušené lidi na rychlé výdělky, které se ale nikdy nedostaví.

Špatná cesta

První seznámení s binárním obchodováním zpravidla přichází tak, že člověk neznalý burzovních spekulací obdrží do e-mailové schránky nabídku, nebo zahlédne na internetu reklamu na obchodní systém, který automaticky vydělává peníze.

Prezentace takového systému je často poměrně profesionální, najatí herci vyprávějící smyšlené zkušenosti jí dodávají na důvěryhodnosti. Ovšem celé je to jen divadlo s cílem donutit nezkušeného člověka k rychlému obchodování s vlastními penězi, což logicky vede ke ztrátám.

Binarni opce

Binární opce

Dodaný program totiž nikdy nesplní sliby, místo ziskových obchodů převažují ztrátové. Přičemž základní podmínkou pro získání programu je otevření obchodního účtu u určitého brokera a investování vlastních peněz od prvního obchodu.

Výsledkem jsou tedy ztráty, zklamání a deziluze. A zatracení binárních opcí jako takových. Přitom problém je v úplně něčem jiném, ne v samotném obchodním nástroji, nýbrž v klamavé reklamě podvodníků.

Správná cesta

Je třeba si uvědomit, že jakékoliv investiční obchodování je ze své podstaty rizikové, může tedy přinést nejen zisky, ale také ztráty. Takže by bylo hrubou chybou hned od začátku investovat své vlastní peníze.

První správný krok s binárními opcemi vede na demo účet, kde je možné si vše vyzkoušet bez rizika. Na tomto cvičném účtu lze nejen pochopit, jak obchodování funguje, ale také si připravit obchodní strategii, která bude zisková.

Obchodování na tréninkovém účtu je první krok, který by neměl nikdo přeskočit. Je možné na něm získat většinu potřebných zkušeností pro úspěšné obchodování. Brokeři ho většinou poskytují zadarmo.

Na testovacím účtu je pak potřeba vydržet dostatečně dlouho, než se skutečně naučíme obchodovat. Ziskových pár dnů nebo pár týdnů ještě nemusí nic znamenat. Učení a ověřování funkčnosti strategie by mělo trvat spíše měsíce.

Jedná se o nutnou, nikoliv však postačující podmínku úspěchu. Obchodování se skutečnými penězi totiž přináší jeden nový prvek, který nelze předem nikde natrénovat, a to je psychická zátěž. Ve chvíli, kdy se všechny obchody, zejména pak ztráty, promítají do našich vlastních peněz, hrají emoce mnohem větší roli. Proto je třeba se naučit co nejvíce věcí na demu, aby nám na živý účet zbylo co nejméně neznámých.

Shrnutí

První seznámení s binárními opcemi by nemělo probíhat obchodováním vlastních peněz s neznámým obchodním systémem třetí strany, která je navíc anonymní.

První kroky by vždy měly vést na testovací účet, kde nejlépe zjistíme, zda bychom mohli dokázat vydělávat skutečné peníze burzovním obchodováním. Podle statistik většina lidí neuspěje, takže pokud se nám nedaří v testovacím prostředí, je lepší úplně přestat nežli přejít k riskování vlastních peněz a ztratit je.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

MetSo.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz