Jak se zbavit graffiti na soukromých i veřejných plochách?

Graffiti je problémem, se kterým se snaží majitelé nemovitostí a státní orgány bojovat dlouhodobě. Ovšem boj proti vandalismu je obecně považován za nejsložitější a jeho kompletní vymýcení je prakticky v rovině science-fiction. Vždy se najde někdo, kdo bude mít potřebu vyjádřit své „umělecké“ pocity malbou sprejem na cizí majetek. Co dělat, když se graffiti objeví na majetku?

aktualitycz.cz_graffiti_cz_nahledovy

Za prvé – kontaktovat specialisty

Prvním krokem by mělo být vždy kontaktování specialistů v daném oboru. Dokonalé odstranění graffiti vlastními silami je prakticky nemožné. Při mnoha pokusech o odstraňování graffiti vlastními silami a neodborným způsobem dochází ke dvěma problémům. Prvním z nich je nedokonalé odstranění kresby, kdy je v podkladu vidět ještě obrys kresby i po vyčištění. Druhým problémem je poškození podkladu, kdy jsou pro vyčištění využívány agresivní látky, které sice odstraní graffiti, ale také dojde k poškození podkladu. Nechte tedy odstranění graffiti raději na profesionálech.

grafity

Za druhé – nechat profesionály pracovat

Pokud kontaktujete profesionály, kteří vědí jak odstranit graffiti, nejprve vše řádně domluvte. Firma by měla nejprve přijet na prohlídku a na základě svých zkušeností a znalostí zvolit správnou technologii čištění. Technologie čištění je vždy vybírána individuálně, podle druhu podkladu a také podle druhu znečištění (sprejem, barvou, fixou atd.). Pak by měla firma vypracovat cenovou nabídku a po jejím odsouhlasení se pustit do práce. Nejčastěji probíhá čištění tak, že nejprve se na místi aplikuje čistidlo se správně zvoleným pH a následně je plocha vyčištěna tryskáním. Jak probíhá čištění touto metodou detailně, se můžete podívat v tomto článku.

Za třetí – myslete na ochranu

Spoléhat se na to, že sprejeři už si vaší vyčištěné plochy nebudou všímat, by bylo naivní. Velmi pravděpodobně budou vyčištěnou plochu vnímat jako čisté plátno, připravené k další kresbě. I na to je třeba myslet a připravit se. Naštěstí specializované firmy v této oblasti mohou kromě samotného vyčištění nabídnout i některé služby spojené s ochranou dané plochy. Základní ochranu tvoří antigraffiti nátěr, který sice nezabrání nanesení dalšího graffiti, ale velmi ulehčí jeho odstranění, které pak již zvládnete vlastními silami. Ti největší specialisté v oboru dokonce mohou nabízet i antigraffiti programy ochrany a údržby ploch.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz