Jak na život plný kompromisů

Máte také pocit, že každý den něčemu, nebo někomu ustupujete, tak vězte, že nejste sami. Celý život činíme jenom samé kompromisy, a podřizujeme se druhým nejen ve svém blízkém okolí.

Vezměme si takovou politiku, která je pouze o kompromisu. Jedni musí ustupovat od svých politických požadavků, aby ti druzí ten svůj mohli hladce prosadit. Ale jak do toho zapadáme my, my občané! Jednoduše, my rovněž v politice přistupujeme ke kompromisům. Souhlasíme s výsledky voleb, ačkoliv naši kandidáti nebyli vítězi voleb.

kompromisy

Kompromisy v našem životě

Samozřejmě, rodina není pouze o kompromisu, ale rodinné ústupky jsou mnohem markantnější. Jistě mi dáte za pravdu, co takhle, když se plánuje letní dovolená! Už se bojíte představit si letošní malou rodinou bitku, kam se letos o prázdninách vlastně pojede. Nedá se ale nic dělat, holt někdo z rodiny bude muset ustoupit, a většinou jsou těmi ustupujícími právě ženy.

Jak udělat kompromis

Víte, jaké je to ale pro ženy zadostiučinění, když se společná dovolená příliš nevyvede, a ženy si mohou do svých protějšků patřičně rýpnout. „No vidíš, já Ti to říkala, že bychom k tomu Lipnu neměli jezdit“. Většinou ženy ještě dodají: „Kdybychom jeli k mojí mamince do Slaného, udělali bychom líp, babička plánuje rekonstrukci oken“.

Milé ženy, následující rok to není o poznání lepší! Muž naplánuje rodinou dovolenou, a jeho choť s dětmi se zase musí přizpůsobit. Mnohdy by bylo dětem lépe u babičky na dvorku, než na dovolené v cizím prostředí.

A pak, že je u nás rovnoprávnost pohlaví.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz