Jak na vysoký krevní tlak

Statistiky jsou alarmující

Odborníci hledají stále nové metody jak pomoci lidem s vysokým krevním tlakem. V ČR trpí hypertenzí přes 40% lidí  ve věku 25 – 65 let.  Američtí vědci zjistili, že za tuto nemoc je odpovědný druh genu. Výskyt vysokého krevního tlaku v rodině je riziko, které se dá účinně snížit úpravou životního stylu.

Za vše nemůžou jen geny

Lidé trpící hypertenzí by měli chodit pravidelně na lékařskou prohlídku a podstoupit krevní testy. Krevní tlak je, kterou krev působí na stěny tepen. V určitých situacích musí tlak stoupnout, aby tělo dosáhlo potřebného výkonu. Běžný tlak se pohybuje v optimální hodnotě 120/80. Pokud však proděláváte stále stresové situace a tlak se vám často zvýší, nebo již máte vysoký – hrozí srdeční slabost, infarkt, mrtvice.

Nařiďte si občas odpočinek

Žijete trvale ve stresu, potlačujete emoce, které ve vás doutnají, můžete i jednou vybouchnout. Své tělo nutíte stále držet tlak na vyšší úrovni a to nejde stále. Jednou může být pozdě. Najděte si způsob jak se uvolnit – jdete sportovat, více mluvte o svých problémech, zklidněte se četbou. Zdraví máte jen jedno.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak

Možná pomoc

Unikátní zákrok se povedl českým kardiologům, kteří jako první na světě ultrazvukem přes stěnu krční žíly usměrnili aktivitu karotického tělíska. To má právě vliv na hodnotu krevního tlaku. Jedná se o šetrný zákrok, který nahradí náročnou operaci.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz