Jak funguje léčba artrózy pomocí kmenových buněk?

Artróza je jedno z nejčastějších onemocnění kloubů, které s velkou pravděpodobností potrápí v životě i vás. Objevuje se zejména u lidí vyššího věku (nad 65 let), ale mohou jí trpět i lidé podstatně mladší. Při její léčbě hraje velkou roli čas. Čím dříve je odhalena, tím úspěšnější léčba může být. V současné době se ve spojitosti s léčbou artrózy bouřlivě diskutuje o vlivu kmenových buněk. Jak léčba pomocí nich funguje a je opravdu tak účinná?

snímky kloubů

Kmenové buňky jako přirozený proces obnovy 

Léčba kmenovými buňkami vychází z přirozených procesů lidského těla. Pokud jsou splněny určitě podmínky, dokáže tělo sebe samo ozdravovat. V tomto případě to znamená, že dokáže obnovovat kloubní chrupavku. Při artróze totiž dochází k jejímu úbytku, a tak k trvalému poškození kloubů projevuje se to velkou bolestí a ve finále i sníženou pohyblivostí kloubů. Postiženy bývají hlavně velké klouby, nejčastěji klouby kolenní.

Podstatou léčby je aplikace tzv. buněk SVF, které mají schopnost se měnit se vysoce specifické buňky, tedy právě v buňky kloubní chrupavky (chondrocyty, fibrochondrocyty apod.). Kloub se při tomto druhu léčby regeneruje, a tak dochází k výraznému zlepšení stavu. Klíčové je, aby se v postiženém kloubu nacházelo ještě dostatečné množství chrupavky, bez ní by nemohlo dojít k přeměně. Z tohoto důvodu je léčba kloubů kmenovými buňkami nejúspěšnější u artrózy I. a II. stupně. Může pomoci i v pokročilejším stádiu. Výsledky ukazují, že u těžké artrózy kolenního kloubu bylo zaznamenáno alespoň poloviční zlepšení u 89 % pacientů.

Kde léčbu podstoupit?

Na léčbu kmenovými buňkami se specializuje MUDr. Ladislav Lukáč. Kladné ohlasy na výsledky jeho práce si přečtěte na znamylekar.cz. „Vynikající zkušenost s léčbou kloubů pomocí kmenových buněk u pana doktora Lukáče. Mohu jen vřele doporučit. Zákrok jsem podstoupila v říjnu 2013. Léčba kyčelního a kolenního kloubu artrózy 3-4 stupně proběhla úspěšně. Krátkou dobu po zákroku se můj stav neuvěřitelně zlepšil. Můžu opět bez bolestí chodit. Po několika letech a zejména po posledních 3 měsících silných bolestí ve dne i v noci, jsem se konečně vyspala. Nečekala jsem tak vynikající výsledek,“ napsal na portál uživatel MD a není sám.

Kliniky, kde je možné léčbu podstoupit, najdete v Ostravě, Brně, Praze a v Bratislavě. Důležité je vědět, že léčba kmenovými buňkami není hrazena zdravotní pojišťovnou. MUDr. Ladislav Lukáč vždy posoudí pacientův stav a rozhodne, zda je léčba pro vhodná či nikoliv.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz