Hudbou k sobě blíž – Charitativní koncert propojí začínající hudebníky s předními českými umělci

Benefiční koncerty jsou účinným a pro dárce příjemným způsobem, jak podpořit činnost nadace, neziskové organizace, nebo konkrétního projektu. V květnu se uskuteční několik zajímavých kulturních událostí, na kterých můžete formou dobrovolného vstupného přispět na dobrou věc.

Do krásných tónů benefičního koncertu neziskové organizace Eximie, o.p.s. – Hudbou k sobě blíž, se můžete zaposlouchat v  Sukově síni pražského Rudolfina, 24. května 2018 od 18.00 hodin.

Jak již vypovídá název koncertu – Hudbou k sobě blíž – cílem koncertu je hudebníky propojovat, tak aby si byli vzájemně inspirací a vzorem. Na koncertě samozřejmě vystoupí nadějní mladí žáci a studenti hudby z neziskové organizace Eximie, o.p.s. spolu se svými hosty. Někteří z nich jsou teprve na počátku své hudební kariéry, jiní již absolvovali řadu koncertů a prestižních interpretačních soutěží u nás i v zahraničí.

Tip redakce:  Divadlo Hybernia v Praze připravuje výpravný muzikál Sybila-Královna ze Sáby

Pozvání nadace přijala také úžasná houslistka Olga Šroubková, která patří mezi nejvýraznější houslové talenty naší země. Olga je vítězkou a laureátkou řady tuzemských i mezinárodních soutěží. Absolvovala řadu koncertů v rámci ČR i zahraničí. Loni zvítězila v rámci  mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara. Letos v rámci festivalu  přednese Mozartův Houslový koncert č.5, spolu s  PKF – Prague Philharmonia, pod vedením hvězdného houslisty a dirigenta Juliana Rachlina. Olgu Šroubkovou doprovodí její přátelé a další zajímavý host večera – Art kvartet  – smyčcové kvarteto složené z hudebníků předních českých orchestrů – Markéta Pichlíková, Simona Hečová, Libor Vilímec a další

Během koncertu proběhne výtvarná performance v podání známého umělce Vladimíra Kiseljova. Kiseljov maluje obrazy zachycující energii hudby přímo na koncertech. Svým dílem předává divákovi proud energie, který pramení z jeho osobního pochopení a prožití hudby a různých mytologií a symboliky. Po skončení koncertu proběhne dražba tohoto díla. Výtěžek z dražby bude věnován na podporu nadaných studentů hudby.

Tip redakce:  Nové muzikály

Více informací na www.eximie.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz