Hospodářská komora České republiky vypravuje 20člennou podnikatelskou misi do Bruselu

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) vypravuje 20člennou podnikatelskou misi do Bruselu, a to při příležitosti 3. Evropského parlamentu podniků (EPP), který v hlavním sále Evropského parlamentu organizuje dne 16.10. 2014 síť evropských komor EUROCHAMBRES.

hospodářská komora

EPP je největší událostí na evropské úrovni, která dává podnikům členských států jedinečnou příležitost diskutovat, ale i hlasovat o byznysových a legislativních otázkách. České firmy budou společně s 800 zástupci evropských podniků z 46 evropských zemích hlasovat o otázkách internacionalizace, vzdělávání, financí anebo energetiky. Je z hlediska podniků jednotný trh EU, který existuje od ledna 1993, dostatečně integrován a umožňuje firmám volné fungování? Měla by EU lépe vyvažovat podporu akademickému a odbornému vzdělávání? Udělaly národní vlády dostatečné množství kroků pro vyřešení problému opožděných plateb mezi veřejnými orgány a podniky? Jaké dopady mají environmentální opatření na konkurenceschopnost průmyslových podniků a celkovou zaměstnanost? Řeší tuto agendu EU adekvátně s ohledem na konkurenci výrobců z nečlenských zemí a vysokou míru nezaměstnanosti v EU? O těchto a dalších otázkách bude hlasovat i český byznys. Výsledky hlasování pak budou využity EUROCHAMBRES při vyjednávání s institucemi EU a při lobbingu za evropské podnikatele. Pohled konkrétních podnikatelů z celoevropské perspektivy, hlavní myšlenka EPP, bude stěžejní i pro HK ČR, která jej využije při své činnosti v oblasti EU legislativy.

Tip redakce:  Ocelové konstrukce na míru

Podnikatelská delegace v čele s HK ČR bude v Bruselu jednat i se stálými představiteli ČR při EU a českými europoslanci.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz