Hledám práci

V dnešní době slýcháváme větu hledám práci od mnoha nezaměstnaných, mezi kterými jsou převážně absolventi, ženy po mateřské dovolené, a především lidé středního věku. Najít si práci není pro tyto skupiny nijak snadné, proto je potřeba, aby hledání věnovali maximum. 

Hledám práci

Hledám práci

Jak a kde hledám práci

Je potřeba firmám rozeslat životopisy, ale je důležité si zapamatovat, které firmě jste již zaslali svůj životopis, abyste ho nezaslali několikrát. Uspět přitom můžete i bez potřebné praxe.

Vždy si rovnou zapište, kterou firmu jste již jakoukoli formou oslovili.

Hledám práci opravdu dlouho?

Věnujte hledání práce alespoň 6-8 hodin denně, přitom ideálním řešením je osobně se dostavit do vybraných firem s životopisem, dále také aktivně reagovat na pracovní nabídky na internetu i v novinách.

Hledám práci začíná motivačním dopisem

Každé firmě pošlete originální motivační dopis, upravujte jej dle vypsané pozice, na kterou reagujete. Vyzdvihněte své schopnosti, například organizační schopnosti, kreativitu i jazykové znalosti.

Hledám práci dostatečně usilovně?

Do svého životopisu nemusíte uvádět citlivé informace jako je datum narození či počet dětí, ale vypište všechny své dosavadní zkušenosti a praxe i z brigád. Nezapomeňte uvést své kontaktní údaje.

Hledám práci není důvod k lhaní

Do životopisu uvádějte pouze pravdivé údaje. Zaměstnavatel by falešné informace velmi rychle odhalil již při výběrovém řízení. Často se tento podvod nevyplácí.

Každá zkušenost se počítá!

Sledujte firmy, které organizují různé workshopy, stáže nebo školení v oboru, který vás zajímá. Shánějte i během studia nárazové či dlouhodobé brigády, které vám v budoucnu mohou pomoci získat stálé zaměstnání. Vycestovat do zahraničí a zdokonalit se v jazyce je také skvělý způsob, jak zkvalitnit svůj životopis.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz