Finanční nezávislost, to je oč tu běží

Je krásná představa, že máte bez práce měsíčně na účtu tolik, abyste zaplatili vše nutné. Než se ale člověk stane finančně nezávislým, musí ujít dlouhou cestu. Marcela Hrubošová, profesionálka v oboru financí, ví jak na to.
Žena, která pracovala na nejvyšších pozicích ve finančním sektoru, se poté, co byla čím dál častěji konfrontována s tím, jak moc se lidi zadlužují, rozhodla, že se pustí do boje proti nedostatečné finanční gramotnosti v naší zemi a založila webovou stránku Finance pro radost. Ta byla původně jen jejím koníčkem, ale potom, co ji banka, ve které pracovala, zakázala tento web provozovat, rozhodla se, že dá výpověď a rozvoj finanční gramotnosti se stane její hlavní pracovní náplní.

Nespecializovala se ovšem jen na osobní finance, ale i na finance a problematiku podnikání, kde předávala znalosti a zkušenosti přes tyto stránky a později i přes semináře ve své akademii Finance pro radost. Vzhledem k tomu, že finanční gramotnosti je nejlépe učit již od útlého věku, vznikla i Junior akademie kuřátka Pípa, kde vzdělává děti. Kuřátko Pípo, oškubaná slepička, která má reprezentovat dlužníka, učí děti zábavnou formou ty nejzákladnější znalosti, které by měly mít.
Je důležité u dětí rozvíjet povědomí o tom, jak finance fungují, zvlášť v době, kdy rodiče těchto dětí čím dál častěji žijí z kreditních karet a spotřebitelských úvěrů.
Dle slov paní Hrubošové, je totiž riziko toho, že se zadluží již v mladém věku mnohem vyšší u dětí, jejichž rodiče takto žijí. Děti se musí učit, že na věci, které chtějí mít, si musí našetřit a ne využívat kreditní karty, či jiné úvěrové produkty.
“Ten, kdo si neumí ušetřit 100 korun, nedokáže vrátit 120. Je sice hezké, že člověk má hned to, po čem touží, ale za měsíc už je u dveří věřitel a chce své peníze zpátky,” dodává autorka nedávno publikované knihy Desatero boháče, která širokou veřejnost seznamuje s tím, jak řídit a spravovat své finance, aby jednou mohl být člověk finančně zajištěný a nezávislý.

Tip redakce:  Půjčky peněz ihned a na cokoliv, a to za výhodných podmínek

Více informací naleznete na webových stránkách www.financeproradost.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz