EURO 2016

V letošním roce, a to ve dnech 10. června až 10. července se bude konat Mistrovství Evropy ve fotbale. Pořadatelem letošního mistrovství se stala Francie.

EURO 2016

EURO 2016

České republice pod vedením bývalého plzeňského trenéra Pavla Vrby se podařilo ze základní skupiny A postoupit z 1. místa, přičemž musela odehrát zápasy s Islandem, Tureckem, Nizozemskem, Kazachstánem a Lotyšskem. Mezi postupující patří pouze první dvě zmíněné země, tedy Island, který postoupil z 2. místa a Turecko, které postoupilo z místa 3.

Všechny týmy postupující ze základní skupiny byly rozlosovány do šesti skupin po čtyřech týmech a do osmifinále se kvalifikují první dva účastníci z každé skupiny a nejlepší čtyři týmy z místa třetího, postoupí tedy 16 týmů, které si zahrají playoff.A jaké jsou letos šance České republiky? 

České republice se povedlo na posledním Mistrovství Evropy dostat až do čtvrtfinále. Ve skupině se setká s těžkými soupeři, přesněji se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem. Španělskému fotbalovému týmu se podařilo v roce 2010 vyhrát Mistrovství světa a v roce 2012 se stáli výherci Mistrovství Evropy. Chorvaté by naopak neměli patřit mezi naše nejtěžší soupeře, v roce 2012 se do Mistrovství Evropy ani nekvalifikovali ze základní skupiny. No a poslední soupeř, Turecko, nepostoupil na posledním Mistrovství světa z Baráže a na Mistrovství světa se jim nepovedlo v posledních 14 letech ani kvalifikovat.

Postup tedy nebude jednoduchý, ale my věříme, že se to naší fotbalové reprezentaci povede a minimálně si zopakuje čtvrtfinále, jako na posledním Mistrovství Evropy v roce 2012. Určitě bychom se nezlobili, kdyby letošní výsledky byly ještě lepší. Tak tedy nezapomeňte sledovat letošní EURO a nechte se překvapit!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz