Escape game – nový zábavní fenomén

Escape game, escape room či exit game, nebo česky úniková hra. Tak se nazývá moderní fenomén, který se v Česku objevil poprvé v průběhu roku 2013.  Ze světa tehdy přišla velmi populární novinka, která v podstatě přenáší klasickou logickou hru, ať už počítačovou, nebo deskovou, do reality. Člověk, který se rozhodne tuto hru hrát, se sám stává figurkou na herním poli a ve skupině až šesti lidí se ji snaží dohrát. Všechno je nicméně ztíženo časovým limitem 60 minut.

Escape game – zážitek nad zážitky

Máte-li rádi rébusy, hlavolamy, hádanky nebo logické hry namáhající vaši hlavu, pak je escape game přesně to pravé pro vás. Ačkoliv jsou témata her všude jiná a každý poskytovatel si hry vytváří sám, účel je všude stejný. Vyřešit všechny úkoly a dostat se do cíle do jedné hodiny. Cíl hry je pokaždé odlišný. Může to být nalezení něčeho, nebo otevření posledních dveří, nebo jen moment vyřešení posledního hlavolamu.

Jak už bylo zmíněno, každý, kdo poskytuje tento typ her, si může vymyslet na návštěvníky, co se mu zachce. Setkat se můžete s historickými příběhy, které vás zavedou do středověku, nebo do starého Řecka. Naopak vás hra může zavést do ne tak vzdálené minulosti jako je laboratoř Alberta Einsteina, nebo do prezidentské kanceláře J. F. Kennedyho. Můžete se ale ocitnout i na operačním sále, v ponorce nebo protiraketovém bunkru. Zpravidla je nabízeno několik variant s různými stupni obtížnosti, ale pokud jste escape game ještě nikdy nehráli, vřele doporučujeme začít u nejjednodušší.

Mnoho lidí si myslí, že má natrénováno a může se vrhnout na nejtěžší, ale chyba lávky. Stupně mají svojí logiku a většinou ve statistikách dané firmy je zřetelně vidět, jak míra úspěšnosti razantně klesá, čím je level vyšší. A co se náročnosti té nejlehčí týče, rozhodně se nemusíte bát, že byste ji zvládli levou zadní. Smyslem těchto her jsou i falešné stopy, kterých když si nevšimnete, tak můžete ztratit většinu drahocenného času.

Nevíte jak na klienta nebo nový tým? Escape game umí i tohle

Jste součástí nového týmu, nebo jako firma potřebujete navázat vztahy se strategickým klientem nebo partnerem? I k tomu mohou sloužit escape games. Mnoho velkých českých i zahraničních firem využívá tento styl zábavy jako ideální teambuilding, jak je to popsáno i v tomto článku. Společná kooperace, komunikace a řešení mnohdy i stresových situací v časovém presu, kolektiv jen stmelí a posílí. Vypjaté situace a hádky jsou samozřejmě také vcelku běžné, ale ve finále se každý chce dostat, co nejrychleji ven a ví, že jedině spolupráce a společná komunikace k tomu pomůže.

Escape games se masově rozšířily po celé České republice a ve velkých městech je výběr opravdu nepřeberný. Stejně jako rozličná zajímavá témata se liší i ceny. Většinou se ale platí za místnost a tato cena se pak rozpočítá mezi počet účastníků. Ve finále to pak na osobu vyjde jen kolem pár set korun, záleží, kolik lidí do místnosti vstoupí. Čím méně hráčů je, tím se logicky zvyšuje obtížnost, protože pokud jde o rychlost, více lidí zvládne více věcí najednou. Maximální počet zpravidla bývá šest a minimální dva, což se může ale od poskytovatele i stupně obtížnost lišit. Stejně tak úrovní může být třeba deset, ale z praxe už ta první dá vcelku zabrat a firmy si tak vystačí se třemi až pěti místnostmi.

Obecně escape games postupem času válcují dříve fenomenální firmy na zážitky a svojí originalitou, rozlišností a neustále novými nápady nabývají na popularitě. O porovnání se světem i historii escape games si můžete přečíst tady. Podobně o únikových hrách píší i zahraniční média a dle dosavadních ohlasů se máme ještě rozhodně na co těšit.

2 komentáře od “Escape game – nový zábavní fenomén”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz