Dosloužilo vaše auto? Zlikvidujte je zdarma

Většina řidičů miluje své auto. Když si odjezdí své kilometry, můžeme vozidlo prodat. Mnoho automobilů však zůstává stát a nepoužívané rezivějí, po čase začnou vytékat ze systémů kapaliny a znečišťují okolí. Auto nám sloužilo někdy i léta, zaslouží si proto ekologickou likvidaci. Aby bylo možné trvale vyřadit automobil z registru motorových vozidel, musí jeho majitel předložit doklad o provedení odborné ekologické likvidace vozidla podle platných zákonů.

15170-gal-pneu-02

Vrakování vozidel zdarma

Potřebný doklad vám zajistí Autovrakoviště a pneuservis Morava v Olomouci. Věnuje se především ekologické likvidaci vozidel zdarma s autorizací pro vrakování všech značek automobilů. U autorizovaného vrakoviště máte jistotu, že vůz je likvidován případně recyklován v souladu s platnou legislativou.

Jak probíhá likvidace auta

Je třeba se s vybranou společností spojit a domluvit se, kdy a jak se auto dopraví na určené místo likvidace.  Aby mohlo vrakování proběhnout, připravte si velký technický průkaz vozidla a průkaz totožnosti – občanský nebo řidičský průkaz nebo pas. Poté bude vytaven doklad o ekologické likvidaci vozidla, potřebný pro registr vozidel a budou vám navráceny značky.

Co se děje dál při ekologické likvidaci vozidla

Ekologická likvidace vozidla probíhá tak, že se vůz rozebere na komponenty podle materiálů. Nejprve je však třeba odsát všechny kapaliny, které by jinak byly nebezpečné pro životní prostředí. Pak probíhá demontáž vozidla. Odstraní se autobaterie, palubní deska, airbagy, motor, skla a vše ostatní. Zůstane pouze kostra karoserie, která se následně rozřeže na menší díly. Materiály jako jsou plasty, plechy a další součásti ze železa, hliníku a jiných kovů, guma a pneu, airbagy a autobaterie se roztřídí, stejně jako oleje a pohonné hmoty. Všechno se dále likviduje podle zákona o odpadech.

Proč zvolit Autovrakoviště Morava? 

Autovrakoviště Morava provádí vrakování vozidel zdarma a některé typy vozů i výhodně vykupuje. Samozřejmostí je vydání dokladu o likvidaci vozidla a následná ekologická likvidace všemi legálními postupy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz