Do kraje Jizerských hor za přírodou i trochou recese

Krajina Jizerských hor je krásná sama o sobě.  Zajímavostí má pro své návštěvníky připraveno dost a dost. Je jedno z které strany začít tento kraj na česko-polském pomezí poznávat. Ještěd, Bedřichov, Jizerka, Smrk, Souš… – těch míst, je tu nepřeberné množství.

Jizerskohorské krásy z ptačí perspektivy

Zdejší kraj je do jisté míry specifický i tím, že na řadě míst můžete shlížet na okolní krajinu z ptačí perspektivy. Nepotřebujete k tomu ani pronajaté letadlo s pilotem nebo horkovzdušný balón. Stačí trocha fyzické kondice, pár korun na vstupné a můžete začít stoupat. Královka, Bramberk i trošku poetická Slovanka nebo Štěpánka – tady všude můžete stoupat až na vrchol. A k nim v roce 2013 přibyla rozhledna Maják na okraji malebné vísky Příchovice

Jizerské hory

Jizerské hory

Do oblak u Příchovic

Základní kámen této stavby byl položen 11.6.2011. Celá 24 m vysoká dřevěná konstrukce podle projektu architekta Rajniše byla dokončena v roce 2013 a při pohledu na velmi široký záběr génia své doby Járy Cimrmana se není co divit, že i v tomto malebném koutu ožívá kouzlo jeho osobnosti. Díky populárnímu divadlu nesoucí Cimrmanovo jméno i sbírce mezi zdejším občany ožívá v přilehlém muzeu jeho nezměrný talent v pro něj nejpřirozenějším prostředí – tedy v jeho domácnosti a školní třídě. Vždyť i rodný Liptákov se utápí v neustálé mlze a oparu jen pár kilometrů odtud. A pověstný smysl pro humor ožívá i na vrcholu rozhledny. Na orientačních tabulích usnadňujících orientaci při dalekých rozhledech naleznete  známá místa zdejšího kraje, ale často mezi nimi problesknou i tak výrazné orientační body, jako třeba Paříž, Kanárské ostrovy nebo Panamský průplav.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz