Dětské hřiště – zdravá zábava pro děti

Na rozdíl od tabletů, smartphonů a počítačů představují hřiště zdravou zábavu pro menší děti. Jen si zavzpomínejte, kolikrát jste si jako malí stavěli tunel v pyramidě na pískovišti, nebo radostně sjížděli skluzavku.

dětské hřiště

Kdo se domnívá, že vymýšlet dětská hřiště je jen čistá zábava, docela se mýlí. Zapomíná na odpovědnost, kterou mají návrháři za dětské zdraví. Ať už chystáte hřiště do městského parku nebo školky, vaše současná rozhodnutí ovlivní bezpečnost hřiště na mnoho dalších let. I s omezenými finančními možnostmi se dá vybudovat dětské hřiště, které nezpůsobí žádné starosti a zdravotní problémy.

Vyráběno s ohledem na bezpečnost

Než se rozhodnete, od jakého dodavatele si objednáte pískoviště, skluzavky, houpačky a jiné nezbytnosti, ujistěte se, že se jedná o produkty spolehlivého výrobce. Určitě není dobré brát vybavení od ledajakého čínského dodavatele.

Vždy se ptejte na původ zboží. Obchody se nebudou chlubit tím, že ho dovezli z pochybné země, musíte se o to zajímat sami. Avšak na druhou stranu platí, že se firma ráda pochlubí, pokud má čím. V e-shopu Českéhřiště.cz vám taky sami s hrdostí prozradí, že prodávají jen kvalitní produkty českého původu.

Vybírejte podle prostoru

Například houpačka může vypadat jako relativně bezpečné vybavení dětského hřiště, ale pokud pro ni nemáte dostatek místa, je dost nebezpečná. Nebudou dítěti v houpání bránit stromy? Bude si vedle horolezecké stěny moct stoupnout rodič, aby dítě jistil?

Určete si věkovou skupinu

V případě, že vybíráte pěkné české hřiště pro děti nejmenšího věku (třeba do školky), máte to snadné. Hřiště do městského parku už je složitější. Musíte počítat s tím, že jej budou navštěvovat rodiče s dětmi, občas přijdou i prarodiče, kteří by se rádi posadili na lavičku, a hlavně je potřeba vybrat vybavení, které uspokojí menší i větší návštěvníky. Různé atrakce je pak možné opatřit cedulemi, pro jakou věkovou skupinu jsou určeny.

Obecně platí, že byste vždy měli nakoupit nejdražší vybavení, jaké si můžete dovolit. Lepší je koupit méně kvalitnějších věcí, než více levných. Jde tady o zdraví.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz