Děti zaměstnanců opavské společnosti ARAKO prožily část léta na pobřeží Černého moře v ruském táboře “Orljonok”

V mezinárodním dětském táboře Orljonok na pobřeží Černého moře (Krasnodarský kraj, Rusko)  se v období od 23. června do 13. července 2017 konala Mezinárodní škola výzkumníků a vynálezců, které se zúčastnilo také osm dětí z Opavy a jedna dívenka z Třebíče.

Mezinárodního turnusu v táboře Zvjozdnyj se zúčastnilo celkem sto dětí z České republiky, Bulharska, Maďarska a Ruska. Tábor je organizován s podporou Státní korporace pro atomovou energii Rosatom a Rossotrudničestva v rámci projektu Škola Rosatomu.  Českými zástupci byly děti, jejichž rodiče jsou zaměstnanci firmy ARAKO, která je dceřinou strukturou korporace Rosatom.

“Všechny výdaje na pobyt dětí v táboře hradil Rosatom. Děti, které se o pobyt v táboře ucházely, musely projít kreativním konkurzem, podat přihlášku organizační komisi. Jsme rádi, že talentované děti našich zaměstnanců mohli být součástí tohoto zajímavého tábora. Zůstala jim celá řada nezapomenutelných dojmů”, sdělila nám personální ředitelka společnosti ARAKO Pavlína Koligová.

Mnoho dětí z Moravskoslezského kraje, které se tábora účastnily, bylo poprvé tak daleko od domova. Strávily tři týdny v cizojazyčném prostředí.

Tábor “Zvozdnyj” měl pro děti připraven velmi bohatý program – přednášky, workshopy, ale také například vytváření výzkumných projektů z oblasti fyziky a přírodních věd nebo například žurnalistiky i současného umění.

Mimo rozvíjení svého tvořivého potenciálu navštívily děti Soči, strávily příjemné chvíle u moře, podívaly se do delfinária, na různé festivaly a soutěže i sportovní akce.

“Tenhle tábor se mi líbil nejen proto, že jsme jej trávili u moře, ale také proto, že šlo o mezinárodní turnus. Naučila jsem se lépe komunikovat s lidmi z jiných zemí. Naučila jsem se pracovat v týmu, zlepšila jsem si angličtinu a problém nebylo ani porozumět ruštině. Od českých táborů se tento lišil skutečně bohatým programem. Seznámili jsme se také se zvláštnostmi země”, popsala své zážitky Andrea Otahalová , jedna z účastnic tábora v Orljonoku.

Děti z České republiky se mezinárodních tvořivých projektů s podporou Státní korporace Rosatom zúčastňují pravidelně. Jeden z táborů byl organizován například v roce 2016 v Maďarsku s inženýrským zaměřením, kde nechyběly rovněž české děti.

Již řádku let se děti z ČR účastní také projektu Nuckids. Jedná se o mezinárodní tvořivý projekt v jehož rámci děti z různých zemí pod vedením režisérů, pedagogů i choreografů připravují společně muzikál. S ním pak vystupují v různých zemích včetně Ruska. U nás se tato vystoupení konala v Brně, Praze a Českých Budějovicích.

“Státní korporace Rosatom se sociální činnosti věnuje mnoho let. Podílí se také na realizaci ruských a mezinárodních charitativních akcích. V zóně sociální odpovědnosti Rosatomu jsou zahrnuty podniky ruského atomového průmyslu, ale i dceřiné společnosti v dalších zemích. Rosatom rovněž podporuje nejrůznější sociální a vzdělávací projekty v mnoha partnerských zemích, se kterou korporaci spojují dlouholeté partnerské vztahy”, sdělil ředitel Rosatom Central Europe Vadim Titov.

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz