Co takhle dát si kiwi?

Kiwi sice není naše česká plodina, ale velice rychle si našlo cestu na náš stůl. Obsahuje desetkrát více více vitamínu C než citrusy a prospívá tělu, vlasů i naší pleti.

Kdo viděl kiwi poprvé nejvíce ho asi zajímalo jak vlast tento plod jíst. Malé, skoro kulaté a hlavně chlupaté. Takový velký více zarostlý angrešt. Nebojte se toho a s chutí do něj.

Kiwi je vzácný zdroj vitamínu C

Pokud je plod zralý stačí prostě rozkrojit a dužninu vydlabat lžičkou. Tvrdší kouky to už je trochu oříšek, buď můžeme oloupat či oškrábat nožem či škrabkou následně nakrájet na kousky a z vesela pojídat.

Tip redakce:  Neinvazivní prenatální vyšetření Prenatal SAFE

Kiwi poslouží i jako náhražka vydatné snídaně. Skvěle se hodí na smoothie, které nasytí i osvěží. Příprava je jednoduchá: do mixéru vložte dvě oloupané kiwi, dva banány a dvě jablka. Vše rozmixujte, naljte do sklenice a na zdraví.

Pro nastávající maminky je skvělýmzdrajem kyseliny listové, která podporuje zdravý vývoj miminka. A nejen to. Toto ovoce prospívá i maminkám, u nichž se objevují trávicí potíže ( hlavně pak zácpa). jeho dužnina a slupka je bohatá na vitamín C, takže zároveň posiluje imunitní systém.

Kiwi a naše krása

Pokud zrovna na kiwi nemáte chuť, ale chcete udělat něco blahodárného pro své tělo, vzkoušejte ovocnou masku na obličej. Maska rozzáří  a vyhladí vrásky. Dopřejte si tento elixír mládí aspoň jednou měsíčně.

Tip redakce:  Nežádoucí tmavé kruhy pod očima

Příprava je jednoduchá:

Rozmixujeme jedno kiwi a lžičku medu. Naneste na obličej a nechte 15-20 minut působit. Poté omyjte vlažnou vodou. A když už jste udělaly něco pro svůj obličej, dopřejte péči i vlasům.

Vlasový zábal pomáhá proti lámavosti vlasů. Opět použijete mixér, vložíte oloupané kiwi, šťávu z celého citronu, mixujete. Následně nanesete na vlasy, nechte působit asi dvě hodiny a pak spláchněte.

Tak a teď jste krásná a zdravá.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz 

 

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz