Co jste dnes udělali pro sebe?

Blíží se večer a vy přemítáte nad dnešním dnem. Co jsem udělal špatně, proč se věci nedaří, tak jak jsem si představoval. Máte za sebou maturitu a váš vysněný studijní či pracovní život měl vypadat zcela jinak. Jak z toho ven? Co přesně vás trápí? Možná na následujících řádcích najdete rady, jak si zlepšit vaši současnou životní situaci a vaše vyhlídky do budoucna.

Potřebuji se zlepšit v cizím jazyce

Dokončili jste úspěšně střední školu a chystáte se začlenit do pracovního procesu, bohužel kvůli tomu, že vás na střední škole nenaučili pořádně jazyky, nemůžete se přihlásit na pracovní místa, která by vás zajímala anebo bavila. Máte pocit, že jste něco prošvihli a není již způsob, jak si vylepšit své kariérní vyhlídky?

Bojíte se, že skončíte ve spirále méně kvalifikovaných zaměstnání a lepší místo pro sebe již nenajdete? Státní jazyková škola PELICAN vám dá šanci změnit vaše vyhlídky a možnost doučit se jeden z klíčových jazyků v rámci pomaturitního studia. I když jste tedy prošvihli první září, stále můžete na jazykové kurzy angličtiny v Brně nastoupit.

Vybrat si můžete kurz angličtiny, neboť anglický jazyk na pokročilé úrovni je dnes podmínkou pro valnou většinu více kvalifikovaných pracovních míst anebo kurz němčiny, protože v Brně sídlí řada rakouských a německých firem, které znalost německého jazyka vyžadují u většiny jimi vypsaných pracovních pozic.

Pokud se však stále nedokážete rozhoupat, poradím vám. Udělejte dnes něco pro svoji budoucnost a přihlaste se na jazykové kurzy angličtiny ještě dnes. Tato investice do vaší pracovní kvalifikace se vám vrátí hned během několika prvních měsíců ve vaší nové práci.

Rád bych zase chodil/a do školy

Úspěšně jste složili maturitu, ale kvůli stresu z ní a učení se na ni jste se nedokázali dostatečně připravit na příjímací zkoušky na vysokou školu? Teď jste nucení chodit do ne příliš kvalifikované práce anebo dokonce být na úřadu práce?

Pokud vás trápí přesně takováto situace, máme pro vás šanci. Přihlašujete-li se totiž do pomaturitního jazykového studia začínajícího školní rok bezprostředně následující po maturitní zkoušce, máte ze zákona právo využívat status studenta a s tím spojené výhody.

Můžete tak získat znovu status studenta a na rozdíl od ne příliš kvalifikované práce si nástupem na pomaturitní studium v Brněv navýšíte svůj potenciál pro úspěšné budoucí studium na vysoké škole. Pokud si chcete jen prodloužit studentská léta, zvolte si jazykové kurzy angličtiny. Studujte něco, co nejenže uplatníte každodenně ve své budoucí práci, ale pomaturitní studium, které nabízí státní jazyková škola PELICAN, vás bude i bavit. PELICAN navíc přijímá i v teď v průběhu roku.

Udělejte tedy dnes něco pro sebe a přihlaste se na kurz němčiny nebo angličtiny a získejte tak v brněnské aglomeraci toliko poptávanou jazykovou znalost. Pamatujte si, že jediným skutečným limitem, který brání vašemu rozletu, jste vy sami.

Moje vejška mě vůbec nebaví/nic mi nedává

Nebaví vás studium na vaší současné škole anebo vám připadá, že vám absolutně k ničemu není? Trápí vás to, ale nechcete ztratit status studenta,a proto to zkusíte na škole vydržet, abyste si mohli podat za rok přihlášku na jiný obor či školu? Tento přístup se vám ale může šeredně nevyplatit.

Každý den, jinak než řádně ukončeného studia, se vám započítá do studia nového. Toto břímě si sebou ponesete ve všech následujících studiích a na konci vašeho vytouženého studia vás může nepříjemně překvapit naúčtováním poplatku za prodlouženou dobu studia.

Pokud vás tedy obor nebaví, je nejlépe jej ukončit co nejdříve, aby se vám započítal co nejkratší čas do vašeho následujícího studia.

Co ale dělat po tuto dobu? Pořádnou práci za týden a třebas jen na půl roku najdete asi jen těžko. Máte dvě možnosti, buď zbytek času strávíte po brigádách, které nebudou mít žádný přínos pro vaší budoucí kariéru, anebo se přihlásíte do pomaturitního studia, které nabízí některá brněnská státní jazyková škola. Taková jazyková škola PELICAN rozumí potřebám studentům, a proto jim umožňuje nastoupit na jazykové kurzy v Brně ještě v průběhu roku.

Vybrat si můžete kurz angličtiny anebo kurz němčiny. Je jen na vás, který z těchto dvou jazyků vyhodnotíte jako příhodnější pro vaše budoucí studium a kariéru. Budete-li hledat uplatnění či budoucí školu ve zdravotnických a technických oborech, pak si rozhodně vyberte německý jazyk. Ten vám totiž otevírá širokou nabídku pracovních možností nabízených v Německu a Rakousku.

Pokud se chystáte směřovat spíše humanitním směrem, rozhodně si vyberte anglický jazyk. Už totiž během studií zjistíte, že bez jeho pokročilé znalosti svůj obor asi jen těžko dostudujete. Pokud nemáte ještě jasno, na který obor či které zaměření chcete studovat, přihlaste se na jazykové kurzy angličtiny, neboť bez pokročilé znalosti anglického jazyka se v dnešním světě již neobejdete.

Sleva je příjemný bonus

Pokud si něco vybíráte na poslední chvíli, často je to s přirážkou. Vezměte si kupříkladu letenky, čím později je koupíte, tím více za ně zaplatíte. A rozdíly mezi cenou půl roku a týden před odletem mohou někdy činit i několikanásobky. To stejné platí o včasné jízdence na vlak pro cesty zahraničí. Za ní můžete ušetřit i několik desítek procent, pokud si ji zaplatíte včas.

Na rozdíl od dopravních společností má však státní jazyková škola PELICAN pro opozdilce (a jejich těžký životní úděl) pochopení, proto nabízí možnost přihlásit se do pomaturitního studia ještě dnes, a to navíc s více než dvacetiprocentní slevou. Neodkládejte již tedy více svoji budoucnost a přihlaste se ještě dnes.

Nabídka je časově omezená a volných míst je jen omezené množství. Přihlaste se na pomaturitní kurz němčiny anebo kurz angličtiny, než vás předežene jiný z opozdilců, který se rychleji rozhodne.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz