Co je třeba zvážit při tvorbě e-knihy

Elektronické knihy získávají na stále větší oblibě. nejen díky pohodlnému čtení, ale i snadnější a levnější tvorbě. Vytvořit vlastní e-knihu je po technické stránce velice snadná záležitost.

Proč vlastně napsat knihu?

Důvody jsou různé, stejně jakou jsou různé obsahy. Spousta z Vás má spisovatelské vlohy a talent ač třeba dosud nic nevydali. A je nesmírná škoda, pokud máte zajímavý příběh, který by zůstal nikým nepřečten.
Zcela jinou kapitolou jsou texty odborné – dnes je moderní nabízet vlastní e-knihy jako dárek pro návštěvníky webu. Jedná se většinou o texty kde se malinko poodhalí know-how, které čtenáře webu zajímá.
Ať už je vaše představa jakákoliv, e-kniha je takřka vždy dobrá volba pro vlastní prezentaci a oslovení čtenářů i zákazníků.

e-knihy
Nakladatelství a prodej e-knih

Jaký formát?

Hodně lidí, co se rozhodlo svépomocí připravit e-knihu, zvolilo zcela nepochopitelně formát *.pdf. Co k toku koho vedlo a vede, je velkou záhadou. Formát *.pdf je pro e-knihu zcela nevhodný. V tomto formátu se veškeré výhody elektronického čtení ztratí a na menších formátech čtečech či mobilů je čtení téměř nemožné. Pokud nikdo distribuje údajnou e-knihu pouze v *.pdf, určitě ho k tomu nevede pohodlí čtenářů.
Nejpoužívanější formáty e-knih jsou *.epub (nejuniverzálnější formát) *.mobi (pro přístroje Kindle). jsou i další možnosti, ale pokud už někdo má zařízení na čtení e-knh (čtečka, tablet, mobil), epub není nikdy problém.

Sám nebo s pomocí?

Dejme tomu, že máte text, který chcete dostat mezi lidi a již víte, že rychlý tisk do pdf není to pravé ořechové. K dispozici je celá řada programů či rozšíření na převod do formátu textu do *.epub. Výsledky jsou různé, někdy dobry dobré někdy mizerné, téměř vždy objemově zbytečně veliké (z důvodu velkého množství vytvořených stylů).
Druhou možností svěřit tvorbu e-knihy do rukou odborníků. Sousta grafiků i nakladatelstvích Vám může pomoci.

Lze na e-knize vydělat?

Předpokládám že bez určitého výdělku by jste žádný text nepsali. Výdělek může být přímý či nepřímý (nové kontakty, reference a poobně). Pokud knihu budete mít ke stažení zdama na vlasním webu, je zřejmě Vaším cílem (výdělkem) rozšíření databáze kontaktů. Pokud chcete docílit přímého zisku, musíte e-knihu nabídnout k prodeji. Na čím větším množství webů bude, tím lépe. Spojte se s nakladateli, kteří mají distribuční smlouvy s velkými prodejci (palmknihy, erading, rajknih, gogle play,..), kteří se postarají o co nejširší okruh prodejní sítě.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz