Čím je Norsko tak unikátní?

Norsko i přes svůj terén a umístění patří do top deseti největších zemí Evropy. Tuto zemi si užijí především milovníci přírody díky nesčetným údolím, průzračným vysokohorským jezerům a velkému množství ostrovů. Výhled si užijete zejména na strmé hory, které se zdvihají přímo z oceánu a dosahují výšky několik set metrů, stejně jako vás ohromí tisíce vodopádů a také scenérie s ledovci.

Většinu území Norska tvoří hory vysoké jeden až dva a půl tisíce metrů. V norských fjordech máte možnost dodnes objevit statky, které jsou postavené na terasách mezi horami. Na tyto místa se těžko dostanete bez pomoci žebříku. Většinou jsou tyto statky v současnosti už opuštěné, některé se udržují jako kulturní památka. Dříve byl tento styl života častý, dokonce i pro rodiny. Jen rodiče museli děti během své práce přivazovat za provaz, aby při hraní nespadly ze skály.

V přírodě naleznete také rozmanitou faunu. Máte možnost narazit například na soby, losy, lišky, případně i pižmoně. Léto vám zpříjemní výlety téměř nekonečnými slunečnými paprsky, naopak v zimě si můžete užít dech beroucí hru světel z polární záře.

Pokud počasí dovolí, můžete si vyzkoušet nepřeberné množství zimních sportů či se naučit zdolávat zasněžený terén mnoha způsoby. Pro aktivnější a náruživější turisty je zde možnost sjezd divoké řeky na raftu, která poskytne jedinečný zážitek na celý život, nebo proplouvat lodí mezi stovkami ostrůvků.

Co nesmíte vynechat

Norsko je plný vodních živlů, a tak pokud ani jednou nevyužijete norskou trajektovou dopravu, jako kdybyste v Norsku téměř nebyli. Nejen že jsou všude možně po zemi a nejednou znatelně urychlí cestování, ale můžete se díky tomu i jednodušeji dostat přímo do Norska. Zpravidla cesta trajektem bývá minimálně jednou denně. Kdo se rád kochá výhledem, může zvolit denní trajekt. Někdo naopak více ocení tajemnou plavbu ve tmě během noci. Je samozřejmostí, že při plavbě v noci cestující obdrží jedno místo v kajutě. V autě nebo v autobusu během plavby nezůstáváte. Čas můžete strávit na palubě, poté si dát oběd nebo večeři v restauraci a projít se po obchodech. Navíc díky tomu si na cestě trajektem můžete odpočinout a načerpat tak nové síly na další cestu.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz