České vzduchotechnické jednotky na olympiádě 2014

České vzduchotechnické jednotky na olympiádě 2014

 

České vzduchotechnické jednotky se objeví v olympijském areálu Sochi 2014.

Stadion2

Nestává se každý den, že by se česká firma podílela na stavbě olympijského areálu. A proto je velice zajímavé, že společnost C.I.C. Jan Hřebec s.r.o. z Dobříše se stala dodavatelem vzduchotechnických jednotek pro blížící se zimní olympijské hry v ruské Sochi.

Vzduchotechnikou kompletně vybavila dva zbrusu nové lední stadiony, ve kterých se bude v průběhu olympiády soutěžit v krasobruslení a hokeji.
Když ruské město Soči vyhrálo pořadatelství zimní olympiády a dostalo příležitost olympiádu v roce 2008 opravdu pořádat, nemělo skoro žádné vybavení pro sportování a ani ucelenou infrastrukturu, což činí jeho výběr ještě o to zajímavější.
Od toho okamžiku poskytla ruská vláda více než 12 biliónů rublů na zrenovování města a na stavbu olympijských sportovišť a celé městské infrastruktury, což je podle některých zdrojů snad nejvíc, co kdy bylo poskytnuto na doladění města do olympijského standardu.
Jelikož se na těchto renovacích a stavbách podílela i česká firma, zeptali jsme se exportního manažera Ing. Jana Mráze, jak to všechno probíhalo.
1. Jak jste se dozvěděli o tendru na vzduchotechniku pro olympijské stadiony?
Jsme sice firma z Dobříše, ale naši vzduchotechniku už dlouhá léta dodáváme do celé ruské federace a na tamějším trhu máme stabilní pozici. Před nedávnem jsme tam otevřeli i naši pobočku C.I.C. Ural. Tato pobočka byla poptána od developera olympijského areálu a ve výběrovém řízení jsme zvítězili.
2. Jaké byly vaše pocity, když jste poprvé jeli do Sochi?
Do Sochi jsme jeli poprvé v rámci zaměřování zakázky a po pravdě řečeno mým prvním pocitem bylo, že to nemohou dokončit do začátku her. Ale jak všichni vidíme, areál je již téměř hotov a stadiony v provozu.
3. Jednalo se o velkou zakázku?
Ano, jednalo se o větší zakázku. Do Sochi jsme dodali 24 jednotek o celkovém přívodním/odvodním průtoku vzduchu 161 450/156 500 m3/h. Celá výroba probíhala u nás na Dobříši a tak jsme měli největší obavy s dopravou. Nakonec vše dopadlo k oboustranné spokojenosti a jednotky dorazily na místo určení včas.
4. Myslíte si, že tato olympiáda je vstupními dveřmi k dalším podobným zakázkám?
Samozřejmě bychom byli rádi, Další zimní olympiáda se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. V této oblasti sice nemáme zatím silnou pozici, ale určitě se o to pokusíme.
Exportní Manažer Jan Mráz dodává: „S ruskou stranou byla velice dobrá spolupráce. Naše jednotky už zajišťují vzduchotechniku dvou zbrusu nových zimních stadionů, v nichž se za dva roky bude závodit v krasobruslení a bojovat v olympijském hokejovém turnaji. V těchto dnech už jednotky procházejí testováním v probíhajících předolympijských akcích a s jejich výsledky je naprostá spokojenost.“
Stadion

Tip redakce:  ServiceDesk – nový level HelpDesku?

Doufejme tedy, že naši sportovci dosáhnou co nejlepšího umístění v prostředí, které pomáhají tvořit i české ruce a nápady.
Přejeme sportovcům hodně štěstí.
O společnosti C.I.C. Jan Hřebec s.r.o.
C.I.C. Jan Hřebec s.r.o. je přední český výrobce vzduchotechnických a klimatizačních jednotek. Nabízíme produkty a řešení velmi vysoké kvality díky bohatým zkušenostem ve vývoji a výrobě atypických vzduchotechnických a klimatizačních jednotek. Tuto kvalitu našich jednotek za dlouhou dobu jejich výroby prověřila řada významných odběratelů, jako je Česká Televize, Rádio Svobodná Evropa, jaderná elektrárna Mochovce, Státní tiskárna cenin, fakultní nemocnice Motol, obchodní sítě TESCO, OBI a mnoho dalších významných zákazníků.
Společnost CIC Jan Hřebec je přední český výrobce vzduchotechnických a klimatizačních jednotek vlastní konstrukce. Bohaté zkušenosti ve vývoji a výrobě vzduchotechnických jednotek se promítly do dalšího rozvoje firmy i výrobního sortimentu.

Tip redakce:  Vedení účetnictví a zpracování daňového přiznání za příznivé ceny!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz