Česká filharmonie openair koncert

Česká filharmonie věnuje Pražanům v rámci zakončení letošní sezony openair koncert, který věnuje všem milovníkům klasické hudby.  21. června na Staroměstském náměstí v Praze se uskuteční koncert České filharmonie. Filharmonici v čele s Jiřím Bělohlávkem představí pestrý program složený ze skladeb od Vivaldiho přes Dvořáka, Smetanu až k Leonardu Bernsteinovi či filmové hudbě. Jako speciální host vystoupí s českými filharmoniky multižánrový umělec Bobby McFerrin.

Česká filharmonie tak chce položit základ tradice letních open-air koncertů k ukončení své koncertní sezony. Vstup na koncert je zdarma.

IMG_6715

 

Česká filharmonie openair koncert obr.1

Česká filharmonie openair koncert

Letošní sezonu poprvé ukončí Česká filharmonie open-air koncertem, který věnuje všem milovníkům nejen klasické hudby. Koncert se uskuteční 21. června od 20:30 hodin na Staroměstském náměstí v Praze. Bude ho řídit šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek, jako speciální host vystoupí Bobby McFerrin, který bude zpívat, ale také dirigovat jednu ze skladeb. Sólové party přednesou členové České filharmonie; koncertní mistr, houslista Josef Špaček ml., klarinetista Tomáš Kopáček a violoncellista Jan Keller.

Tip redakce:  Vyberte si vlastní CCTV a buďte v bezpečí

„Myšlenka pořádat v Praze pravidelně koncerty pod otevřeným nebem vzešla přímo z řad orchestru. Rádi ji proto letos uvedeme v život a věříme, že tak návštěvníkům koncertu zprostředkujeme netradiční setkání s klasickou hudbou přímo v centru hlavního města. Přejeme si, abychom položili základ tradice letních open-air koncertů, které budou pravidelně uzavírat naši koncertní sezonu“, vysvětluje okolnosti vzniku projektu David Mareček, generální ředitel České filharmonie.

Česká filharmonie openair koncert

Diváci budou moci ocenit všestrannost a um České filharmonie v téměř jeden a půl hodinovém programu, složeném z pestré nabídky skladeb od Vivaldiho přes Smetanu, Dvořáka, Bernsteina až k filmové hudbě. Na závěr koncertu si budou moci návštěvníci koncertu zazpívat s Bobbym McFerrinem a naším prvním orchestrem tradicionál Swing Low Sweet Chariot. Tuto gospelovou skladbu natočila celá řada zpěváků (Johnny Cash, Dolly Parton, Joan Baez, Eric Clapton či Beyoncé), v roce 2003 se stala oficiální písní Světového poháru v rugby, pro který jej nazpívala reagge skupina UB40. Její motivy použil rovněž Antonín Dvořák v Symfonii č. 9 „Z nového světa“. Přímý přenos open air koncertu zajistí Česká televize. Vstup na koncert je zdarma.

Tip redakce:  Úřad práce

Česká filharmonie openair koncert

Program open-air koncertu České filharmonie

Autor Skladba Sólisté Dirigent
Dvořák Slovanský tanec č. 1 Jiří Bělohlávek
Rachmaninov Vocalise Josef Špaček ml. (housle) Jiří Bělohlávek
Fauré Pavana Bobby McFerrin (zpěv) Jiří Bělohlávek
Grieg Hoberg suite – Rigaudon Bobby McFerrin
Bernstein Candide – předehra Jiří Bělohlávek
Gardel/Williams Por una cabeza (tango z filmu Vůně ženy) Josef Špaček ml. (housle) Jiří Bělohlávek
Milhaud Brasileira (Scaramouche) Tomáš Kopáček (klarinet) Jiří Bělohlávek
Vivaldi Koncert pro 2 violoncella Bobby McFerrin (zpěv),
Jan Keller (cello)
Jiří Bělohlávek
Smetana Prodaná nevěsta: Skočná Jiří Bělohlávek
Tradicionál Swing Low Sweet Chariot Bobby McFerrin (zpěv) Jiří Bělohlávek

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz