Češi už plánují letní dovolené v Itálii

Většina lidí ještě nemá představu o tom, co budou dělat o letních prázdninách, a ani se jim o tom nechce přemýšlet. Je pravda, že za toho půl roku se může ještě spousta věcí změnit, ale ti chytřejší plánují dopředu. Kdo chce ušetřit, má dovolenou už naplánovanou.

italieonline

Podobně jako jsou na poslední chvíli nabízeny dovolené last minute, teď jsou k sehnání tzv. first minute pobyty. Slevy za včasnou rezervaci dosahují až 40 % a kvůli takové úspoře financí už se vyplatí popřemýšlet na půl roku dopředu.

Kam se vydat?

Trendem posledních týdnů je Itálie. Pokud někdo plánuje dopředu, většinou volí tuto klidnou jihoevropskou zemi. Důvod je nasnadě – jedná se o stát považovaný za bezpečný, zatím neexistují žádné zprávy o velkých nepokojích, k jakým naproti tomu dochází ve Francii, Egyptě nebo Turecku, což dříve taktéž bývaly oblíbené turistické destinace.

Mezi další plusy hovořící jasně pro Itálii patří krátká vzdálenost z Česka a s tím související možná doprava autem, vysoká kvalita poskytovaných služeb, nádherné písečné pláže, příznivé ceny a taky italské jídlo.

Zvýšenou poptávku po dovolené v Itálii hlásí většina cestovních kanceláří, potvrdila ji také Eva Veselá z CK Italieonline. Poznamenala, že rezervace dovolené je vhodným dárkem k Vánocům, platíte pouze sníženou zálohu ve výši 2000,- Kč za rodinu.

Itálie

Vedou severoitalské destinace

Italieonline je jedna z největších CK zaměřených na pobyty v celé Itálii, ale Eva Veselá popsala, že největší zájem je stále o stejné destinace. Vedou severoitalská prázdninová střediska jako například Caorle Altanea. Letovisko bylo postaveno cca 5 km od historického centra Caorle teprve nedávno, nachází se zde mnoho moderně vybavených hotelů, apartmány v řadových vilkách, bazény a písečné pláže.

Podle ohlasů cestovních kanceláří to tedy vypadá, že se Češi nebojí současné situace ve světě a své zasloužené letní dovolené u moře se nehodlají vzdát. Však se není čeho bát, jen je třeba zvolit správný stát.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz