Buďte se svým psem hvězdou parku s nejlepšími vodítky a obojky

Se psím vodítkem a obojkem je to skoro jako s lidským oblečením. Vyžaduje to pořádný výběr a mělo by to nějak vypadat. Řekněte sami, přeci nevezmete svého psa do parku uvázaného na šňůře na prádlo. Nejen, že by to vypadalo divně, ale mohlo by to být i nebezpečné. Správný obojek by měl být dostatečně velký a neměl by psa škrtit. Co dalšího by měl splňovat ten nejlepší obojek a jaké vybrat vhodné vodítko? To se dočtete v článku.

obojek

 

Správný materiál

Obojky pro psy se vyrábí z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o nylonové nebo kožené obojky. Na klasické venčení se obvykle doporučují spíše nylonové obojky, které jsou pro pejsky pohodlnější. Jsou vzdušnější a lehčí. Zároveň jsou i pružnější a pokud je obojek odpovídají velikosti, nemělo by hrozit, že bude škrtit. Naproti tomu kožené obojky vyžadují větší údržbu, jsou pevnější a tedy vhodnější pro větší plemena.

Velmi důležitá je vhodná velikost

Každý pes je jinak velký a při výběru je velmi důležité dbát na správnou velikost. Red Dingo obojky pro psy se vyrábí vyrábí v několika základních velikostech s nastavitelným rozmezím od 10 až po 20 centimetrů. Obojek tak můžete přizpůsobit srsti pejska nebo tomu, jak bude růst. V případě potřeby povolíte, nebo naopak lehce utáhnete, aby nedošlo k vyvléknutí.

Jak je to s vodítkem?

Existuje velké množství vodítek – klasická, prodlužovací, na výstavu, na výcvik a další. Záleží k čemu vodítko slouží a jaký bude jeho hlavní účel. Na volnější procházky se hodí vodítka pro psy, která jsou prodlužovací a naopak na výstavy jsou vhodná kratší ozdobná vodítka odpovídající předpisům. Při výběru je dobré sladit vodítko s obojkem. Jedná se totiž o poměrně výrazný doplněk pro vašeho pejska a dává světu zčásti najevo, jak o svého pejska pečujete.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz