Brigády

Chystáte se najít si nějakou brigádu či brigády? Je potřeba si předem zjistit, jak je to s daněmi, jak na smlouvu a kde hledat vhodnou brigádu.

Brigády jsou snadno dostupné

Při hledání brigády nečekejte, že za vámi přijde sama. Je potřeba se aktivně podílet na jejím hledání. Pokud nepatříte mezi vybíravé, pak máte jistotu, že brigádu najdete snadno a rychle. Rozhodně se nebojte posílat také životopisy nebo oslovit personální agentury.

Brigády najdete ve skladech, v supermarketech, v logistických centrech, ve fastfoodech nebo na stavbách. Mezi typické brigády pro studenty se řadí roznos letáků, hlídání dětí, ostraha objektů, práce v obchodě a další.  Netušíte, kde se na vhodné brigády zeptat? V první řadě využívejte zdroje svých blízkých, zeptejte se mezi známými.

Brigády v Praze i celé ČR

Vydělávat si peníze pomocí brigády mohou osoby starší 15 let, pokud už vyšli základní školu. Nesplníte-li obě tyto podmínky, zaměstnavatel s vámi nesmí podepsat pracovní smlouvu. Mladiství nesmí pracovat na nočních směnách a dělat přesčasy. Rovněž do 18 let nesmí brigádníci podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti. V tom případě nemůžete čekat brigádu za pokladnou, apod.

Brigády

Brigády

Pro práci jako je prodej zmrzliny, vybalování zboží, nabízení ochutnávek jako hosteska či v restauraci, je potřeba mít zdravotní průkaz. Vystaví vám ho praktický lékař, buď na dobu určitou nebo neomezeně. V případě, že jste sehnali vytouženou brigádu, trvejte na písemné smlouvě. Sepsat můžete dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

Smlouvu nemusíte mít sepsanou, pokud jde pouze o nahodilý příjem, kdy například sousedovi posekáte zahradu, vyčistíte bazén nebo pohlídáte jeden večer děti. Podepsáním Prohlášení poplatníka daně získáte slevu na daních. Na začátku roku je možné podat daňové přiznání, máte nejspíš nárok na vrácení dalších peněz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz