Bojíte se exekutorů? Insolvence vám pomůže

Exekutoři jsou skutečným strašákem poslední doby. Není se čemu divit, jelikož mohou zabavit, co si namanou. A tak pokud máte dluhy, je dobrým řešením insolvence. Proč? Jelikož vás může ochránit.

insolvence

Začněme tím, že se povíme, co je insolvence. Jedná se o zákonem schválený proces, v rámci kterého budou eliminovány vaše případné dluhy. Zapíše vás registr dlužníků insolvence a následně během až pětiletého období hradíte své závazky konkrétnímu soudu. Ten je následně přerozděluje vašim věřitelům. Tolik k základním faktům a nyní se podívejme na možnosti ochrany.

Během insolvence na vás exekutoři nemohou

První ochrana začíná ve chvíli, kdy je vaše žádost schválena a vy se tak zavazujete hradit své závazky právě příslušnému soudu. V tu chvíli totiž začíná platit to, že insolvence vás před exekutorem naplno ochrání. Ten v rámci sledování insolvence kontroluje případné dlužníky, a pokud zjistí, že jim byla tato cesta z dluhů plnohodnotně schválena, má zkrátka smůlu. Pro vás to samozřejmě znamená výhodu v tom, že dokážete ochránit jak svůj movitý, tak samozřejmě také svůj nemovitý majetek. Díky tomu zůstane stále ve vašem vlastnictví.

Insolvence fyzických osob ochrání i po ukončení oddlužení

Pokud v rámci pětiletého procesu vše splácíte tak, jak splácet máte, může dojít k tomu, že některé dluhy zůstanou. Zde však není třeba zoufat, jelikož insolvence fyzických osob vám umožní to, že je vám zbytek vašich závazků definitivně odpuštěný. Může se jednat dokonce až o 70 procent vašich dluhů. Vy tak vycházíte s čistým štítem. To znamená také to, že si ani později případný exekutor, ale ani věřitel nemůže nárokovat dluh, který byl již ze strany soudu smazán. A kolik může být smazáno přímo vám? To vám poradí kalkulačka insolvence, který je praktickým nástrojem, který dnes může využít skutečně každý, kdo chce zjistit konkrétní fakta.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz