Boilies – speciální návnada na chytání ryb

Existuje mnoho technik a způsobů, jak lovit nejrůznější druhy ryb. Do popředí se však dostává chytání na takzvané těstíčko neboli boilies. Tato metoda vznikla v druhé polovině minulého století jako způsob účinného chytání kaprů. Těstíčko disponuje velkou řadou výhod a těší se stále větší oblibě, proto ji dnes společně blíže prozkoumáme.

Co je boilies?

Boilies jako návnada byla vyvinuta asi v roce 1970 a do dnešní doby se udržela zejména pro své nesporné kvality. Je totiž dosti velká a hlavně tvrdá, takže o ni ostatní druhy ryb nejeví zájem, tudíž je určena především pro kapry. Jde tedy o nástrahu z vařeného těsta, které obsahuje ještě nějaké další přísady jako například rybí maso nebo bílkoviny. Boilies musí mít vždy kulatý tvar, jenž umožňuje přesné nahození do správného místa.

Tip redakce:  Detektory kovů Fisher – základy, které musíte o detektorech vědět

Jaké druhy boilies existují?

V dnešní době existuje velmi široké spektrum boilies, které se na trhu vyskytují jak v různých velikostech, tak i příchutích.  Můžete si proto zakoupit již připravené těstíčko, nebo jeho zamraženou variantu, anebo dokonce speciální návnadu, která po nahození do vody plave. Ta se využije především tam, kde se na vodním dně vyskytuje velké množství trávy nebo bahna. V zaneseném porostu by totiž ryba návnadu nenašla.

Nezáleží na tom, jakou chcete příchuť

Stejně jako u pokrmů určených pro lidi, tak i u rybích návnad existuje mnoho příchutí. Získat tu správnou kombinaci totiž někdy trvá celé roky a mnohdy je nutné vyvinout speciální přísady. Můžete mít jak chuť pikantní švestky nebo třeba pampelišku či banány. Mnoho boilies je navíc víceúčelových a slouží jak k lovu krásných trofejních kaprů, tak i dalších druhů ryb. Jejich použití je celoroční a vábení funguje i s minimem návnady.

Tip redakce:  Striptýz: Hradec Králové a řada dalších měst pro vás připraví nezapomenutelnou show

Jestliže chcete právě vy ulovit trofejního kapra, je návnada boilies tou nejlepší variantou, jak jej chytit.

2 Komentáře od “Boilies – speciální návnada na chytání ryb”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz