6 tipů pro venkovské bydlení jako ve francouzské Provence

Pole levandulí, proutěné houpací křeslo, velká prosvětlená terasa v koloniálním stylu a bydlení jako z pohádky? To vše můžete mít, aniž byste se museli odstěhovat do Francie. Vytvořte si venkovské bydlení jako v Provence a propojte interiér s exteriérem.

1) Ať už bydlíte v nízkoenergetickém bungalovu, kdy můžete jednoduše vejít z obývacího pokoje přímo do zahrady nebo třeba v dřevostavbě, můžete si váš domeček zařídit ve venkovském stylu. Sama dřevostavba je postavena z přírodního materiálu, který je hlavním motivem venkovského bydlení. Interiér pak stačí vybavit masivním nábytkem, koberci s vysokým vlasem a jako dekoraci a praktický prvek v jednom můžete použít třeba proutěné košíky a ošatky.

2) Při zařizování venkovského bydlení s inspirací v Provence se nemusíte bát ani starožitných kousků nábytku a dekorací. Některé z nich mohou být i v současnosti prakticky využitelné, jako například hmoždíř, mlýnek na kávu, nádoby na mléko či karafy na vodu. Vyhněte se moderním doplňkům a velkému množství technických vymožeností.

Tip redakce:  5 tipů na jarní údržbu domu a zahrady

3) Předností venkovského bydlení je také to, že v interiéru můžete použít i starší, třeba pouze renovovaný, nábytek. Vyberte si masivní stůl nebo židle v bazaru s nábytkem, natřete je a nalakujte a máte krásný kus nábytku a prvek ladící s atmosférou interiéru. Inspirovat se můžete zčásti i v minimalismu, kdy nebude váš rodinný dům působit překombinovaně. I o designu interiéru platívá, že méně je více.  

4) Dalším doplňky, které se k venkovskému stylu hodí, jsou například barevné nebo kostkované závěsy, látkové prostírání na stole a tkané koberečky. Ty plní současně i praktickou funkci. Obzvláště pokud máte v domě dřevěné podlahy.

Tip: Nezapomínejte třeba také na sušenou levanduli. Tu můžete využívat jako dekoraci, ale třeba také jako náplň do polštářků či látkových pytlíčků do skříní.

Tip redakce:  Světlo v místnosti přesně podle vás, díky roletám do oken

5) Venkovský styl je nadčasový a rozhodně ne nudný či zastaralý. I v tomto stylu bydlení můžete najít moderní stránku. Rodinný dům na klíč, který může být dle vašich představ je nízkoenergetickou stavbou s chytrým systémem vytápění, vám tak ušetří peníze za energie a ekologické bydlení se vám vyplatí. Pořád můžete bydlet na kraji města, blízko civilizace a přesto mít svůj malý ráj, kde stačí udělat krok a jste v lese nebo na své zahradě.

6) Největší výhodou venkovského bydlení je pocit, jaký v člověku tento styl dokáže vzbudit. V dřevostavbě, která bude interiérem i exteriérem připomínat francouzskou Provence nebo český venkov, se budete cítit útulně, příjemně a uvolněně. Z takového bydlení na vás ihned zavane pohoda, souznění s přírodou a domov.

Tip redakce:  Nejlepší rekonstrukce bytového jádra Brno

Nebojte se tedy investovat do vlastního bydlení, vyberte si dům podle svých představ a splňte si svůj sen o venkovském stylu, kde se vám bude příjemně bydlet a žít.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz