4 věci, které kontrolovat při nákupu ojetého auta v autobazaru

Koupí ojetého vozu v autobazaru ušetříte spoustu peněz. Při dobrém výběru vyberete auto s hodně dlouhou životností ve vynikajícím stavu. O to víc nás mrzí, pokud lidé přijdou do jiných autoservisů a neví, co si hlídat. V následujícím článku vám poradíme, na co si při koupi dávat pozor, abyste vybrali váš vysněný vůz.

1) Prověřte v autoservisu technický stav vozidla z autobazaru

V řadě případů dovede na první pohled i nepatrná závada způsobit značné nepříjemnosti. Řadu z vad zvládnete odhalit i pouhým okem. Ať už jde o korozi, uchycení dílů karoserie či opotřebovanost interiéru.

Existují ale i vady, které sami zjistíte jen s velkými obtížemi. Například:

  • Vady v elektronice
  • Vady motoru, vedoucí k vyšší spotřebě

Proto i zkušenějším řidičům doporučujeme navštívit autoservis s odborným mechanikem. Náš autobazar tuto možnost bez problémů dovoluje.

2) Pátrejte po historii a originalitě auta z autobazaru

Identifikační znaky vozidla technická a evidenční kontrola České republiky nekontroluje. Toto si mnozí řidiči neuvědomují. A v nejhorším případě na to doplatí. V situaci, kdy je vozidlo kradené a původní majitel identifikační znaky zfalšoval.

Mrzí nás pak smutné příběhy, kdy policie novému majiteli vozidlo odveze a on sám poté nemá nárok na vrácení peněz. Protože nechceme, aby se to stalo i vám, radíme jedno: Každé kupované vozidlo kontrolujte přes službu vincheck. Jedno kliknutí vás zachrání před mnohatisícovými problémy.

3) Zkontrolujte původ vozidla z autobazaru

Řada z řidičů mezi sebou doporučuje trend dovážet vozidlo ze zahraničí. Kvůli kvalitě, ceně a podobně. Už vám ale jen málokdo poví, že zhruba 17 % takto dovezených vozidel má nějaké nesrovnalosti papírech. Bavíme se kupříkladu o zpronevěře, či předmětem jiného právního zatížení. Při přihlašování zahraničního vozidla totiž tuzemské úřady obvykle prověřují pouze evidenci odcizení vozidla v systému, který spadá pod Shengenský prostor. Tuto službu vám opět nabízí služba vincheck.

4) Ověřte skutečný rok výroby automobilu

Spousta řidičů posuzuje kvalitu výroby podle data výroby. Pod heslem „co je mladé, bude i dobré.“ Původní majitelé s tím počítají a cíleně auto omlazují. Podle statistik máte přibližně 20% šanci, že na takové vozidlo v autobazarech narazíte. Podívejte se na početné parkoviště a představte si, že tímto trpí zhruba každé páté auto. To není málo.

Pokud se doba výroby liší o jeden rok, zas tak moc to nepocítíte. Existují ale i pětileté rozdíly a zde už je třeba se mít na pozoru. Proto doporučujeme kontrolu přes službu rokvy. Pokud vybíráte vozidlo a chcete mít jistotu, na co si dávat pozor, obraťte se na nás. Poskytujeme ověření původu vozidla, protože nemáme co skrývat a rádi vám poradíme, co si hlídat.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz